Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Internetā vāc parakstus pret 16.marta leģionāru gājienu Rīgā 120

Politika
2012. gada 25. februārī 10:17 2012. gada 25. februārī 10:17
Interneta vietnē "peticijas.com" tiek vākti paraksti pret 16.marta leģionāru gājienu Rīgā.

Latviešu leģionāru piemiņas dienas gājiena dalībnieki 2011. gada 16. martā no Doma baznīcas dodas nolikt ziedus pie Brīvības pieminekļa.

­ ­ Zem saukļa "Izbeigt 16.marta gājienus Rīgā, Latvijas un latviešu vēstures pārskatīšanu!" jau parakstījušies 1085 cilvēki. Tāpat 131 Lielbritānijas pilsoņa paraksts likts zem tāda paša satura petīcijas citā vietnē - "http://epetitions.direct.gov.uk/petitions/27795".

Kā petīcijas iniciatore parakstījusies kāda Monika Lovenberga no Lielbritānijas. Petīcija pieejama angļu, krievu un vācu valodā.

"Kopš 1998.gada bijušie latviešu SS katru gadu 16.martā dodas gājienā galvaspilsētā Rīgā, lai pieminētu un vēstītu par kritušajiem kolēģiem kā kara varoņiem. Gājienu dalībnieku skaits pēdējo gadu laikā ir satraucoši audzis un tagad pat tos pieļauj Latvijas amatpersonas," teikts petīcijā.

Petīcijā norādīts, ka Latvijas valdības vadītājs norādījis vietējiem medijiem, ka 16.martam nav būtiskas nozīmes, un leģionāru dienu konfrontācijai izmanto abu pušu radikāļi. "Tomēr šīs petīcijas parakstītāji ir pārliecināti, ka Latvijai, starptautiskajai sabiedrībai, Lielbritānijas valdībai, Eiropas Savienībai (ES) un NATO ir skaidri jānosoda nacistu pasākums, jo "Waffen SS" veterāni nav leģitīmi varoņi nevienā ES dalībvalstī, par kuru Latvija ir kļuvusi 2004.gadā!"

Par petīciju notiek arī aktīva diskusija, kurai pievienoti jau aptuveni simts viedokļi. Pārsvarā tie ir vērsti pret leģionāru gājieniem Rīgā. Dažos no komentāriem pat norādīts, ka petīciju vajag ne tikai parakstīt, bet arī ierasties Rīgā un paust savu protestu.

LETA / Foto: Lita Krone/ LETA

Citi šobrīd lasa

Tuksnesī ASV atklāj teroristu nometni, kur apmācīja bērnus slaktiņiem skolās 58
Kino ļaudis asi reaģē uz jaunieviesto "Oskara" nomināciju 3
FOTO: Maksims Galkins Dzintaru koncertzālē uzjautrina Paulu, Vaikuli, Krūmiņu un citus apmeklētājus 6
Skatīt visus komentārus

Свадьба с Путиным грозит обернуться скандалом 1

Отношения Киркорова с Бузовой все сильнее тревожат его фанатов