Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Hospitāļu ielas sākumā no plkst. 16:30 varēs vērot policijas dienesta suņu profesionālās iemaņas.

Šogad kaimiņi atkal satiksies Hospitāļu ielas svētkos! 3

Runā Rīga
2016. gada 5. septembrī 11:58 2016. gada 5. septembrī 11:58
Šogad jau trešo reizi tiek rīkoti Hospitāļu ielas kaimiņu svētki. Svētku mērķis ir iepazīt, saliedēt un iepriecināt Brasas apkaimes iedzīvotājus! Svētkos varēs gan izsportoties, pārbaudot savu veiklību dažādos turnīros un piedaloties kopīgā rīta rosmē, gan piedaloties dažādās izglītojošās meistarklasēs, mākslas darbnīcās un zinātniskos eksperimentos, kā arī baudīt muzikālus priekšnesumus un gardus ēdienus.

Svētki notiks 11. septembrī no plkst. 16:00 līdz 22:00, Hospitāļu ielā.

Ielas svētki jau ir iegājušies, kā ielas tradīcija. To radīšanā iesaistās paši apkaimes namu iedzīvotāji. Hospitāļu ielas apkārtnē radošs gars un ģimeniska atmosfēra valdījusi vienmēr, un šīs vērtības arvien tiek stiprinātas.

Īpašu interesi ik gadu izpelnās ekskursijas pa Brasas apkaimi. Tādēļ šogad tādas būs trīs un tās sāksies jau pirms citām svētku norisēm:

•    plkst. 12:00 no Klusās ielas 2 Draudzes nama sāksies ekskursija pa Lielajiem kapiem;

•    plkst. 14:00 un 14:30 no Hospitāļu 2A skvēra startēs divas ekskursijas pa Brasas apkaimi un Hospitāļu ielu.

Hospitāļu ielas sākumā no plkst. 16:30 varēs vērot policijas dienesta suņu profesionālās iemaņas. Pie kopīgi organizētā stenda būs iespēja iepazīt Valsts policijas un Nacionālo bruņoto spēku darbu, aplūkot ieroču izstādi. Savukārt, tieši pretī - „5 kapeiku” skvērā varēs iemēģināt savu veiklību gan izlaužoties no būra, gan lecot vecās labās gumijas.

 

Svētku laikā varēs baudīt vairākus muzikālos priekšnesumus: Rīgas Golgātas baptistu draudzes koncertu (16:15), kantrī mūziku Aivara Birzmaļa un Jāņa Misiņa izpildījumā (16:45), jautrās bērnu dziesmas ar apvienību „Runā, ka...” (17:30), Mika Dukura populārās dziesmas (19:00) un noslēgumā visiem zināmās Olgas Rajeckas dziesmas (21:00).

Plkst. 18:30 uz svētku skatuves „Laboratorium.lv” kopā ar bērniem un viņu vecākiem varēs ļauties zinātnes eksperimentiem un atklājumiem.

Bērniem būs iespēja radoši spēlēties ar smiltīm (Hospitāļu 15), meklēt Apslēpto mantu, izpausties dažādās radošās darbnīcās un iepazīt Uci-puci grāmatu – teātri (Hospitāļu 18), braukt ar kartingiem, dauzīties un iet rotaļās ar klauniem (Hospitāļu 32).

Aktīvos un sportiskos aicina Hospitāļu ielas 8 pagalms, kur norisināsies ielu basketbola, novusa un zolītes miniturnīri, individuālie izaicinājumi ar „Outdoor Latvia” un velotrasīte pašiem mazākajiem ar „Speed up Bike”.

Rīgas Golgāta baznīcas telpās no plkst. 14:00-18:00 darbosies lietoto mantu maiņas un ziedošanas punkts. Šeit varēs nodot mantas, kas noderēs ģimenēm ar bērniem – apģērbus, apavus, rotaļlietas, grāmatas un citus sadzīves priekšmetus.

Lai drošāk baudītu svētkus no 14:30 līdz 22:00 būs slēgta satiksme Hospitāļu ielā posmā no Zirņu līdz Kazarmu ielai.

Svētkus organizē nodibinājums „Kultūras darbnīca”, kas apvieno dažus Hospitāļu ielas aktīvākos iedzīvotājus. Pasākumu finansiāli atbalsta Rīgas Dome un vietējie uzņēmēji. Visi Hospitāļu ielas kaimiņu svētku pasākumi apmeklētājiem ir pieejami bez maksas.

Ar jaunākajām pasākuma ziņām kā arī pilnu programmu un karti var iepazīties

interneta vietnē.


Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Pienāk satraucošas ziņas par Lauri Reiniku, kurš atpūšas Indonēzijā
Pārbauda gadījumu par vīriešiem Mārupē, kuri lika mašīnā iekāpt mazam zēnam 21
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 59
Pievienot komentāru