Režisore Gaļina Poliščuka.

Poliščuka iestudējusi izrādi par bēgļu tematiku 10

Kultūra
2016. gada 5. septembrī 13:46 2016. gada 5. septembrī 13:46
14.septembrī un 15.septembrī plkst.19 Jūrmalas Kultūras centrā tiks rādīta Gaļinas Poliščukas iestudētā izrāde "Dzīvības kvota", informēja kultūras centra projektu vadītāja Sanija Šūpulniece.

Izrāde iestudēta pēc Dienvidāfrikas lugas motīviem, ņemot vērā šodien vienu no pašām aktuālākajām tēmām informācijas telpā - bēgļu kvotas.

"Kas mūsos uzvarēs - vai pašsaglabāšanās instinkts vai humānisms ar tiesībām uz pašiznīcināšanos? Kam mēs izstiepjam roku, vai nelaimīgam saucošam pēc palīdzības vai "vilkam aitas ādā"? Lugas centrā viena no viņiem liktenis: "sveša" gan pēc ādas krāsas, gan pēc ticības un pēc mentalitātes," norādīts lugas idejas aprakstā.

Attieksme pret šo jautājumu mūsu sabiedrībā nav viennozīmīga, tāpat kā arī mākslinieciskās grupas, kas strādā pie šī projekta. Tas ir mēģinājums noskaidrot piedāvājamajā situācijā, kur, kā arī datorspēlē, telpa un trajektorija jau daudzējādā ziņā ir modulēta un pēc būtības mūsu viedoklis vairs neko neizšķir, par izrādes autoru iecerēto pauž Šūpulniece.

"Šis mēģinājums saprast to "svešo", kas arī ir spiests spēlēt šo datorspēli tajā, otrajā pusē. Diviem varoņiem, nesamierināmiem ienaidniekiem, nāksies satikties neparastā situācijā pie šokējošiem apstākļiem un iepazīt vienam otru, daudz ko pārvērtēt un saprast... Viņš bēglis, sapņojošs nokļūt Eiropā, viņa žurnāliste - kaislīga "vecās pasaules un Eiropas principu" pamatu saglabāšanas piekritēja," šādi tiek ieskicēts Poļiščukas izrādes stāsts.

Izrādē spēlēs aktieri Andris Bulis un Elīna Dzelme, scenogrāfe ir Laura Rožkalne.

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Murgs nakts garumā: „airBaltic” ceļu no Rīgas līdz Tallinai noorganizē desmit stundās ar netīru autobusu 32
Slovēnijas izlases spēlētājs Rendolfs pēc konflikta ar Porziņģi saņēmis nāves draudus 25
Atklājas detaļas, kā notika slāpekļskābes noplūde uz Daugavpils šosejas 10
Skatīt visus komentārus