Notiks Lailas Pakalniņas spēlfilmas "Ausma" goda seanss kinoteātrī "Splendid Palace" 5

Ziņas
2016. gada 7. septembrī 22:48
Eiropas Kino akadēmijas (EFA) šāgada 50 labāko pilnmetrāžas filmu saraksta publiskošana nāca ar patīkamu vēsti Latvijas kinoindustrijai – Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma” iekļauta šajā filmu izlasē, no kuras tiks izvēlētas nominētās filmas Eiropas Kino akadēmijas balvām par gada labākajiem sasniegumiem kinomākslā.

Atzīmējot nonākšanu tik prestižas balvas pretendentu sarakstā, 12. septembrī plkst.19.00 kinoteātrī “Splendid Palace” filma “Ausma” tiks izrādīta īpašā goda seansā. Pirms filmas seansa – tikšanās ar režisori Lailu Pakalniņu un filmas radošo komandu.

Lailas Pakalniņas spēlfilma “Ausma”, kas starptautisko pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gadā 18. novembrī Baltijas iespaidīgākajā kino festivālā “Black Nights” Tallinā, vēsta par vērtībās apjukušu pasauli nesenā pagātnē – padomju laikā, kad tā saucamo ideālu vārdā pieaugušie un arī bērni zaudēja orientierus; dēls nodeva tēvu, bet tēvs – dēlu. Filmas Latvijas pirmizrāde notika 23. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace”.

““”Ausma” ir estētiski izsmalcināta filma, kas satricina, uzdzen niknumu un raisa apņēmību, ka nekad, nekad, nekad vairs mēs nebūsim manipulējams cilvēku pūlis,” Lailas Pakalniņas filmu komentē kinokritiķe

Daira Āboliņa

. “Šī ir vienīgā filma Eiropas Kino akadēmijas 50 gada labāko filmu sarakstā, kuru mēs drīkstam uztvert personiski.”

 “Ausma” ir piektā Lailas Pakalniņas pilnmetrāžas filma, tā plaši izrādīta arī starptautiskajā vidē un festivālos – Baltijas valstīs, Čehijā, Irānā, ASV, Zviedrijā, Itālijā, Francijā, Meksikā, Ukrainā, Polijā, Krievijā, Serbijā, Slovēnijā un citviet pasaulē, bet jau oktobrī tā gaida savu pirmizrādi Korejā, Āzijas Filmu Tirgū.

29. Eiropas Kino akadēmijas balvu pasniegšana šogad notiks 10. decembrī – Polijā, Vroclavā, kas ir šī gada Eiropas kultūras galvaspilsēta.

Karlīna Timofejeva / Publicitātes foto

Izlasi

Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 75
Perfektas omletes noslēpums: nekad neizmanto šo vienu sastāvdaļu 12
Liepnieks nostaļģijā publisko savulaik slepenus "Tautas partijas" kampaņas papīrus 30
Skatīt visus komentārus