Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tikai retam 12. Saiemas deputātam sejā bija redzams prieks, atgriežoties Saeimas namā pēc vasaras brīvlaika.

Saeimas deputāti braši un atpūtušies soļo uz rudens sesijas pirmo sēdi. FOTO 129

Sabiedrība
2016. gada 8. septembrī 15:18 2016. gada 8. septembrī 15:18
Saeimas deputāti šodien, 8. septembrī, sanāca uz pirmo sēdi šī gada rudens sesijā. Mūsu valsts 100 gudrajiem brīvdienas pēc pavasara sesijas bija no 20. jūnija, bet uz pirmo sēdi bija jāierodas vien šodien, nedēļu vēlāk nekā skolas solos atgriezās Latvijas skolēni.

Saeimas deputāti savā pirmajā sēdē sprieda par desmit lēmuma projektiem un 43 likumprojektu nodošanu izskatīšanai komisijās, informēja Saeimas Preses dienestā.

Saeima lēma par kolektīvā iesnieguma "Rīgas īstā Uzvaras laukuma atjaunošana" noraidīšanu, kā arī par kolektīvā iesnieguma "Par Latviju, brīvu no ĢMO" turpmāko virzību. Darba kārtībā ir arī lēmuma projekts par Latvijas Zinātņu akadēmijas deleģētās pārstāves Baibas Rivžas apstiprināšanu Augstākās izglītības padomes sastāvā.

Parlaments sprieda, vai nodot komisijām Gaisa kuģu pasažieru datu apstrādes likumu, kura mērķis ir nodrošināt pasažieru datu apstrādi, lai veiktu analīzi smagu un sevišķi smagu noziegumu novēršanai un atklāšanai.

Komisijām bija plānot nodot jaunu Publisko iepirkumu likumu, kas paredz precizēt, paplašināt un grozīt izņēmumu sarakstu, kuriem nebūs jāpiemēro iepirkuma procedūra, kā arī citas izmaiņas.

Deputāti arī vērtēja grozījumus likumā, kas iecerēti, lai paplašinātu aizliegumu smēķēt bērna klātbūtnē, liegumā iekļaujot elektroniskās cigaretes.

Saeima sprieda arī par to, vai izskatīšanai komisijās nodot grozījumus Autopārvadājumu likumā, paredzot prasības pārvadātājiem, kas nodrošina kopbraukšanas pakalpojumus.

Deputāti lēma, vai parlamentā skatīt likuma grozījumus, kas paredz karavīriem piemaksu par pedagoģisko darbu kopā ar citām piemaksām mainīt uz 50% līdzšinējo 30% vietā. Saeima spriedīs par izmaiņām Dabas resursu nodokļa jomā, kur plānots palielināt nodokļa likmes par plastmasas iepirkumu maisiņiem.

Saeima lēma par likumprojektiem, kas paredz pilnveidot noziedzīgi iegūtas mantas konfiskācijas krimināltiesisko regulējumu. Tāpat deputātiem būs jāizlemj, vai nodot izskatīt Saeimā likumprojektus, kas paredz noteikt kriminālatbildību Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem par militāras un kaujas pieredzes gūšanu ārvalstīs. Deputāti izskatīja arī ierosinājumu komisijām nodot likumprojektu, kas paredz veikt izmaiņas Valsts ieņēmumu dienestā (VID), apvienojot finanšu policiju un muitas policiju vienā izmeklēšanas iestādē. Savukārt komisijām nododamie grozījumi Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā paredz nodrošināt VID konkurētspējīgu darba samaksu.

Plānots, ka no nākamā gada uzņēmumiem, kuri nebūs veikuši attiecīgus energoefektivitātes uzlabošanas pasākumus, būs jāmaksā energoefektivitātes valsts nodeva. To paredz grozījumi likumā "Par nodokļiem un nodevām", kurus plānots nodot izskatīšanai Saeimas komisijās.

Tāpat Saeima lēma, vai nodot izskatīšanai parlamentā grozījumus Dokumentu juridiskā spēka likumā, kas paredz fiziskām personām atvieglot dokumentu atvasinājumu apliecināšanas procedūru.

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija lūgusi mainīt rītdienas sēdes darba kārtību, iekļaujot tajā lēmuma projektu par deputāta pilnvaru apstiprināšanu Rihardam Melgailim. Tāpat Juridiskā komisija lūdz Saeimas sēdē iekļaut lēmuma projektu par Ineses Kalvānes apstiprināšanu Valsts kontroles padomes locekles statusā.

Kasjauns.lv, LETA/Foto: Nauris Garkaklis

Citi šobrīd lasa

Kāpēc Megana Mārkla nevar likt diadēmu, bet hercogiene Ketrīna var? 10
Kā mainījusies mūziķa Ūdrīša dzīve divus gadus pēc traģiskās avārijas? 61
Ivankas Trampas pašpalīdzības grāmatai skumji panākumi 6
Skatīt visus komentārus