Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Kopumā Tēva dienas gājienā dalībnieku bija vairāk nekā 1000. Pati svinamā diena - rīt!

Simtiem laimīgu un lepnu tētu dodas Tēva dienas gājienā. FOTO 63

Sabiedrība
2016. gada 10. septembrī 14:04 2016. gada 10. septembrī 14:04
(Ziņa papildināta 17:40) Tēva dienai veltītajā gājienā Rīgas centrā sestdien devās vairāk nekā 1000 dalībnieku, lielākoties ģimenes ar dažāda vecuma bērniem.

Gājiens sākās pie Brīvības pieminekļa un Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra pavadījumā pa Brīvības ielu devās uz Vērmanes dārzu. Kā atzina uzrunātās ģimenes, dalība gājienā gan apliecina tēva lomu ģimenē, gan ļauj arī lietderīgi pavadīt kopīgo brīvdienu.

"Esam speciāli atbraukuši no Madonas, jo gribam apliecināt tēva lomu, kas dažreiz nedaudz tiek piemirsta. Turklāt šodien ir ļoti skaists laiks, ko gribam pavadīt kopā," sacīja ģimenes tēvs Aivars. Savukārt pasākuma rīkotāja Marta Bormane atzina, ka interesi par līdzīgiem pasākumiem izrādījušas arī citas Latvijas pilsētas.

"Šo gājienu rīkojam, ne tikai atgādinot par tēva lomu, bet norādot arī uz līdztiesību ģimenē. Vairākas pilsētas jau ir interesējušās par iespēju rīkot līdzīgus gājienus, tā ka šī ideja tiek atbalstīta arvien plašāk," sacīja Bormane. Svētki tiek svinēti, lai godinātu tēvus, popularizētu un nostiprinātu ģimenēs tradīciju svinēt ne tikai Mātes, bet arī Tēva dienu, kā arī lai veicinātu sabiedrības izpratni par tēva nozīmi bērna un ģimenes dzīvē. Festivālu jau ceturto gadu rīko vecāku organizācija "Mammamuntetiem.lv".

Tēva dienu Latvijā oficiāli svin septembra otrajā svētdienā, taču gājiens par godu šai dienai un Tēva dienas festivāls šogad notiek sestdienā.

Vērmanes dārzā visas dienas garumā notika dažādi muzikāli priekšnesumi un citas aktivitātes. Parka teritorijā norisinājās dažādas fiziskas un izklaidējošas aktivitātes, piemēram, stiprākā tēva noskaidrošana spēka aktivitātēs, kāpšana klinšu sienā, šķēršļu joslas pārvarēšana. Tāpat radošajā darbnīcā varēja pagatavot dāvanu tētiem, bet pie fotosienas varēja uzņemt momentfoto, kas arī uzreiz tika izgatavots, kā arī mieloties ar bezmaksas zupu un piedalīties tētu mīļāko ēdienu konkursos.

Veselības kvartālā ikviens varēja piedalīties vingrošanā un konsultēties ar veselības speciālistiem. Bija arī sarūpēts vīriešu skaistuma stūrītis. Savukārt ikvienam, kas izgāja noteiktus radošo aktivitāšu punktus, bija iespēja piedalīties loterijā un laimēt dažādas balvas.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Citi šobrīd lasa

"Gaišredzīgo" Ragaciema Agnesi vaino dzimtas sarīdīšanā 37
Eiropas Savienība grib būvēt superdatoru 3
Fani pārliecināti: Kardašjanas surogātmāte bijusi pašas māsa Kailija 17
Skatīt visus komentārus