Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Galvenā kroņa un titula „Vecmāmiņa 2016” ieguvējai tiks dota iespēja piedalīties starptautiskajā konkursā „Mis Grandma Universe 2017”, kurš norisināsies Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

Vecmāmiņu skaistumkonkursā startēs 34 gadus veca omīte no Jelgavas. FOTO 76

Sabiedrība
2016. gada 11. septembrī 05:55 2016. gada 11. septembrī 05:55
Šogad konkursam „Vecmāmiņa 2016” kopumā pieteicās 30 sievietes, no kurām atlasi izturēja 12 vecmāmiņas. Konkursa organizētāja, sabiedrības dāma un alternatīvās medicīnas biedrības „Emergo” vadītāja Elita Drāke atklāj, ka šogad vecumu robeža konkursā ir plaša – no 34 līdz 80 gadiem.

Drāke pauda, ka konkursā ļauts piedalīties Latvijā dzīvojošām vecmāmiņām, kurām ir vismaz viens mazbērns.

Vecmāmiņa esot sirsnības un labestības simbols

„Sievietei ir pašai jāvēlas kaut ko mainīt. Mēs meklējam enerģētiski spēcīgu kolektīvu. Te nav vērts ielikt kādu vājāku dāmu. Viņas visas ir finālistes, kurām ir jāiemācās strādāt kā komandai un mīlēt vienai otru,” stāstīja Drāke. Šāds konkurss notiek jau piekto gadu. „Vecmāmiņas 2016” mērķis ir koncentrēt sabiedrības uzmanību sievietei-vecmāmiņai kā sirsnības un labestības simbolam, kā arī ģimeniskām vērtībām un, apvienojot paaudzes, izvēlēt Latvijas spilgtāko, interesantāko, talantīgāko vecmāmiņu, kā arī izcelt Latvijas vecmāmiņas nozīmi sabiedrībā un ģimenē.

Jaunākajai omītei - 34 gadi

Konkursa organizatori ir izvirzījuši uzdevumu celt dalībnieču pašapziņu, lai viņas apzinātos savu skaistumu, kā arī saprastu, ka dzīve var būt vērtīga, skaista un prieka pilna jebkurā vecumā. Tāpat organizatori vēlas pievērst sabiedrības uzmanību Latvijā dzīvojošo vecmāmiņu nozīmei ģimenēs, saliedējot un stiprinot ģimeniskās saites, vērtības un uzsverot vecvecāku un mazbērnu attiecību nozīmi. Turklāt „Vecmāmiņas 2016” uzdevums ir arī apvienot un saliedēt paaudzes.

Atlases laikā dalībniecēm bija jāiesūta pieteikums un atsevišķos gadījumos tika rīkotas arī individuālas tikšanās. Pirms pasākumu sākšanās dalībniecēm bija jāveic 150 eiro maksājums biedrībai „Emergo” projektu atbalstīšanai. Visām vecmāmiņām konkursa laikā jāpiedalās labdarības pasākumos kopā ar bērniem un mazbērniem, jāpiedalās tematiskos pasākumos, kā arī jāveic projekta laikā uzdotie mājasdarbi. Kā Kasjauns.lv informē Drāke, jaunākajai no omītēm ir vien 34 gadi. Tā ir jelgavniece Laila Grīnfelde.

 

 

Kroņa ieguvēja dosies uz „Mis Grandma Universe 2017”

Konkursa fināls paredzēts 3.decembrī. Tajā katrai vecmāmiņai būs jāprezentē sava vizītkarte, ko drīkst darīt arī kopā ar mazbērniem. Tāpat katrai dalībniecei būs jāatrāda savi talanti un jāsniedz priekšnesums, kā arī jādemonstrē vakartērps. Finālā tiks apbalvotas sešas vecmāmiņas kategorijās „Skatītāju simpātija 2016”, „Latvijas vecmāmiņa 2016”, kā arī „Latvijas 1.vecmāmiņa 2016”, „Latvijas 2.vecmāmiņa 2016”, „Latvijas 3.vecmāmiņa 2016” un „Latvijas 4.vecmāmiņa 2016”.

Galvenā kroņa un titula „Vecmāmiņa 2016” ieguvējai tiks dota iespēja piedalīties starptautiskajā konkursā „Mis Grandma Universe 2017”, kurš norisināsies Bulgārijas galvaspilsētā Sofijā.

LETA/Kasjauns.lv/Foto: LETA

Citi šobrīd lasa

Visvairāk "Zelta mikrofona" nomināciju saņem Dons, Intars Busulis un "Instrumenti" 34
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 22
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 32
Skatīt visus komentārus