Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Samīļosim tētus ne tikai svētkos, bet arī ikdienā!" savā uzrunā aicina Valsts prezidents.

Vējonis Tēvu dienā aicina īpaši padomāt par vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām 7

Sabiedrība
2016. gada 11. septembrī 11:23 2016. gada 11. septembrī 11:23
Valsts prezidents Raimonds Vējonis un Iveta Vējone sveic Latvijas tēvus un viņu ģimenes locekļus Tēvu dienā un šajā dienā aicina īpaši padomāt par vecāku un bērnu savstarpējām attiecībām, atceroties, ka ikviens ģimenes loceklis ir unikāls.

"Tāpēc novērtēsim ģimenēs cits citu kā personības, iedrošināsim un atbalstīsim! Būsim pacietīgi, saprotoši un veidosim cieņpilnas attiecības, lai bērni augtu harmoniskā vidē. No laimīgiem bērniem veidojas laimīga Latvijas nākotnes sabiedrība," apsveikumā norāda Raimonds un Iveta Vējoņi.

Apsveikumā teikts, ka, atskatoties vēsturē, var uzzināt, ka Tēvu diena radusies no sirsnīgas idejas, - kāda sieviete, kuru uzaudzinājis tēvs, vēlējusies, lai viņš uzzinātu, cik īpašs cilvēks bijis meitai. Vējoņu ģimene ir pārliecināta, ka abu vecāku mīlestība, iedrošinājums un ticība viņa bērniem var kļūt par pamatu daudzu labu ideju dzimšanai. Tā ir stiprs pamats bērnu personības attīstībai.

"Samīļosim tētus ne tikai svētkos, bet arī ikdienā! Novērtēsim to, ka esam cits citam un biežāk teiksim "Es tevi mīlu! Paldies, ka tu man esi!" Novērtēsim to, ka tētis zina smieklīgākos jokus un nebaidās no tumsas. Tēta rokas ir stipras. Tētis paceļ augstāk, lai bērns redzētu pāri apvārsnim. Tētis māk pastāstīt par Latvijas karogu un izstāsta, kas ir Lāčplēša diena," teikts Raimonda un Ivetas Vējoņu apsveikumā.

Šodien Latvijā tiek atzīmēta Tēva diena, tādējādi godinot tēva lomu ģimenē un sabiedrībā. Tēva diena pirmo reizi tika svinēta 1910.gadā Amerikas Savienotajās Valstīs, lai pievērstu uzmanību tēva lomai bērnu audzināšanā. Gadsimta laikā šie svētki iemantojuši nozīmīgu vietu pasaulē - tos svin visos apdzīvotajos kontinentos neatkarīgi no ādas krāsas un reliģiskās pārliecības - pavisam vairāk nekā 130 valstīs. Dažādās zemēs gan svētku datums atšķiras.

Latvijā Tēva diena tika ieviesta 2009.gadā, un tā tiek svinēta septembra otrajā svētdienā.


LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA, Nauris Garkaklis

Citi šobrīd lasa

Toma Džonsa dēls ir bezpajumtnieks. Naudu viņam nevajag, tikai tēva mīlestību, kamēr nav par vēlu 42
Par haskiju turēšanu mēslos, mitrumā un trūkumā atbildīgajiem 800 eiro sods 20
"Labāk pusstundu vēlāk mājās, nekā stundu ātrāk morgā..." Policisti asi izsakās par vakardienas notikumiem uz ceļiem 29
Skatīt visus komentārus