Kozlovskis nevēlas mainīt policijas priekšnieku.

Prokuratūra šaubās, vai Ķuzis juridiski pareizi atkārtoti apstiprināts amatā 11

Ziņas
2016. gada 11. septembrī 19:37
Ģenerālprokuratūra sākusi pārbaudes lietu par to, vai bijusi likumīga Valsts policijas priekšnieka Inta Ķuža atkārtota apstiprināšana amatā tikai uz diviem gadiem, vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Valdība šā gada 26. jūlijā pagarināja Ķuža termiņu Valsts policijas priekšnieka amatā līdz 2018.gada 20.septembrim, taču likums paredz piecu gadu termiņu.

Ģenerālprokuratūras Personu un valsts tiesību aizsardzības departamenta prokurors Uvis Kozlovskis vēstulē Iekšlietu ministrijai (IeM), Valsts kancelejai un Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijai norāda, ka prokuratūrā uzsākta pārbaude par Ministru kabineta rīkojuma atbilstību IeM iestāžu dienesta gaitas likuma nosacījumiem, jo šis likums neparedz izņēmumus, kas dotu iespēju noteikt īsāku policijas šefa amata pilnvaru termiņu vai pagarināt termiņu uz īsāku laiku nekā uz pieciem gadiem.

Ja prokuratūra konstatēs, ka lēmums par Ķuža iecelšanu ir nelikumīgs, par šo jautājumu valdībai būtu jālemj vēlreiz. Kā apgalvo raidījums, šāda iznākuma rezultātā var parādīties arī citi kandidāti uz Valsts policijas priekšnieka amatu.

Iespēju, ka būs citi kandidāti, neizslēdz Saeimas Aizsardzības un iekšlietu komisijas vadītājs Ainars Latkovskis (V), taču iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) nevēlas mainīt policijas priekšnieku. Ministrs uzskata, ka Ķuža pilnvaru pagarināšana bijusi likumīga, taču arī atzīst, ka prokuratūrai varētu būt taisnība un valdībā jautājums varētu būt jāskata vēlreiz.

Arī premjers Māris Kučinskis (ZZS) raidījumam atzinis, ka neredz vajadzību mainīt policijas šefu.

Jau ziņots, ka Ķuzis Valsts policijas priekšnieka amatā tika apstiprināts 2011.gada augustā. Līdz tam viņš no 2009.gada bija policijas Rīgas reģiona pārvaldes priekšnieks.

Savas gaitas policijā Ķuzis sāka 1982.gadā. Ķuzim ir profesionālais maģistra grāds tiesību zinātnē, 2006.gadā viņš absolvēja Latvijas Policijas akadēmiju. 2009.gadā Ķuzim tika piešķirta ģenerāla pakāpe.

Pirms lēmuma par Ķuža pilnvaru termiņa pagarināšanu Kozlovskis informēja par darbiem un uzdevumiem, kas policijai būtu jāpaveic. Viņš minēja gan situāciju maksātnespējas jomā, gan reiderisma jautājumus un finanšu noziegumu izmeklēšanu. Kozlovskis arī norādīja, ka uzdevums Kārtības policijai paredz nodrošināt iespēju reģionos reaģēt uz masu nekārtībām.

LETA/Foto: Ieva Čīka/LETA

Izlasi

Latvijas skolēns Ingus izcīna zelta medaļu Baltijas informātikas olimpiādē 60
Spītējot lietum, vairāki simti motobraucēju pierūcina Rīgu 18
Liepnieks nostaļģijā publisko savulaik slepenus "Tautas partijas" kampaņas papīrus 22
Skatīt visus komentārus