Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X

Salaspils Botāniskajā dārzā notiks stādu gadatirgus. FOTO 3

Novadu ziņas
2012. gada 11. maijā 07:24 2012. gada 11. maijā 07:24
Sestdien, 12. maijā, Nacionālajā Botāniskajā dārzā (NBD) Salaspilī notiks lielākais šī gada stādu gadatirgus, pulcējot stādu audzētājus un dārzkopjus no visas Latvijas, kā arī no Lietuvas un Igaunijas.

Ziedonis Nacionālajā Botāniskajā dārzā Salaspilī.

Arvien biežāk Salaspils stādu tirgos tiek manīti viesi arī no Somijas, kas liecina par to, ka Latvijas stādu audzētāju darba kvalitāte tiek augsti novērtēta.

Lai arī šis pēc kārtas būs jau otrais stādu gadatirgus Salaspilī, tas tradicionāli ir bagātīgākais un kuplāk apmeklētais no visiem septiņiem NBD stādu gadatirgiem. Tā īpašais akcents ir ziemciešu un vasaras puķu stādi, kurus pēc pavasara salnām nu jau var daudz drošāk stādīt dārzā. Iegādāties varēs arī dekoratīvo un augļu koku, krūmu un vīteņaugu stādus, zaļumu un dārzeņu dēstus, ka arī bioloģiskos mēslojumus un augsnes uzlabotājus. Plānots, ka gadatirgū savu preci piedāvās ap 200 stādu audzētāji, zemnieki un amatnieki.

NBD gadatirgus devīze ir „Un būs tavā dārzā tas, kā nav kaimiņam!” Tā akcentē vienu no šī pasākuma galvenajiem uzdevumiem - būt stādu audzētāju un kolekcionāru tikšanās vietai, kur iespējams aplūkot un iegādāties arī tādus augus, kurus reti var atrast rūpniecisko stādu audzētavu sortimentā.

Jāatgādina, ka Salaspilī joprojām turpinās akcija „Uzdāvini podu puķei!”, kuras ietvaros NBD aicina apmeklētājus paņemt līdzi nevajadzīgos plastmasas puķu podiņus, kas tiks izmantoti NBD augu audzēšanai. Pagājušajā gadā akcija deva iespēju atkārtoti izmantot vairāk nekā trīs tūkstošus podiņu, tā veicinot dabas resursu racionālu izmantošanu.

Kā parasti, NBD gadatirgus apmeklēšana ir arī iespēja aplūkot Botānisko dārzu pašā maija ziedēšanas krāšņumā. Šobrīd pilnziedā ir lielākā daļa NBD tulpju kolekcijas, tai skaitā daļa no 160 tulpju šķirņu kolekcijas, ko dārzam ir uzdāvinājis sīpolpuķu selekcionārs Vitauts Skuja.

Tā kā kārtīgam dārzam vajadzīgs arī kārtīgs sargs, pasākumā piedalīsies Ullū un Belle no Rīgas pilsētas dzīvnieku patversmes „Ulubele”, dārzu īpašniekus īpaši aicinot pieņemt savā gādībā prāvāka auguma suņus, kuriem pilsētu dzīvokļi ir krietni par šauru, bet lauku mājas – īstā vieta.

Kasjauns.lv/Foto: publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Monako princese Šarlēna parāda, ka ļoti lepojas ar saviem dvīņiem 3
KNAB soda Rēzeknes novada pagastveci, kurš gribējis maksāt prēmiju savai sievai 2
"Ziniet, trūkst vārdu..." Brāļu kapu apmeklējums 18. novembrī ģimenei beidzas ar rūgtuma izjūtu 20
Pievienot komentāru