Izskatās pēc ainas no asa sižeta filmas!

Kā mūsu specvienība no teroristu nagiem izglāba ķīlniekus. Iespaidīgi mācību FOTO 17

Ziņas
2016. gada 14. septembrī 20:50
Valsts policija publicējusi iespaidīgas fotogrāfijas no pagājušajā nedēļā notikušajām pretterorisma mācībām "Ikars 2016". 

Mācībās, kas notika Rīgas lidostas teritorijā, piedalījās Valsts policijas pretterorisma vienība "Omega", kā arī Speciālo uzdevumu bataljons. 

Kasjauns.lv jau ziņoja, ka saskaņā ar mācību scenāriju lidostas teritorijā iebrukusi teroristu grupa, kura sagrābusi ķīlniekus un vēlāk pieprasījusi lidmašīnu, uz kuru tiek pārvesta daļa ķīlnieku. Ķīlnieku lomu mācībās spēlēja iekšlietu dienestu koledžu studenti.

Saskaņā ar spēkā esošajām procedūrām valsts drošības struktūru mācības iesākās ar atbilstošu lēmumu pieņemšanu, dienestu ierašanos un izvietošanos notikuma vietā. Vēlāk norisinājās pārrunas ar teroristiem, ķīlnieku atbrīvošanas operācija, cietušo personu izvietošana un filtrācija, lai noskaidrotu, vai starp viņiem nav paslēpušies teroristi. Tāpat mācībās tika imitētas izmeklēšanas darbības, jo terorisms ir smags noziegums. Mācības atšķirībā no iepriekšējām reizēm notika diennakts tumšajā laikā, kas prasa ievērot specifiskus apstākļus.

Lai arī mācību rezultāti vēl tiks analizēti,  Drošības policijas priekšnieks Normunds Mežviets pagājušajā nedēļā norādīja, ka tās norisinājušās sekmīgi un bez jebkādiem incidentiem. Mācībās gūtās atziņas tiks iekļautas pretterorisma pasākumos un procedūrās, turklāt gada nogalē Drošības policija sāks darbu pie pretterorisma reaģēšanas plānu pārskatīšanas. Pirmais plāns, kuru pārskatīs, attieksies tieši uz civilās aviācijas objektiem.

Drošības policija ir izstrādājusi Nacionālo pretterorisma plānu, kā arī reaģēšanas plānus gadījumos, kad ir noticis uzbrukums civilās aviācijas, jūras satiksmes un infrastruktūras, kā arī sauszemes objektiem.

Mežviets arī pauda uzskatu, ka Rīgas lidostas drošības līmenis ir atbilstošs, ņemot vērā terorisma draudu līmeni, kas joprojām Latvijā ir zems. "Tā ir tikpat aizsargāta kā jebkurā citā valstī," uzsvēra Mežviets.

 

Kasjauns.lv/LETA/Foto: Valsts policija 

Izlasi

Sists, vajāts, sodīts jeb - Ko nozīmē būt grafiti māksliniekam Latvijā? 113
Liepnieks nostaļģijā publisko savulaik slepenus "Tautas partijas" kampaņas papīrus 30
Vientuļa sirmgalve nosūta kaimiņienei vēstuli ar aizkustinošu lūgumu 2
Skatīt visus komentārus