Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Čakša: "Katru dienu Latvijā no ārstējamām slimībām mirst 17 cilvēki".

Ministre: Latvijā katru dienu nomirst 17 slimi cilvēki, kurus varēja izārstēt 46

Sabiedrība
2016. gada 21. septembrī 09:39 2016. gada 21. septembrī 09:39
Katru dienu Latvijā no ārstējamām slimībām mirst 17 cilvēki, intervijā Latvijas Radio norādīja veselības ministre Anda Čakša.

Ministre uzsvēra, ka biežākās no tām ir onkoloģiskās saslimšanas un sirds un asinsvadu slimības. Tām nākamgad tikšot pievērsta īpaša uzmanība. Atsevišķi darbi jau esot iesākti šogad un rezultātus drīz varēšot manīt.

Čakša arī atklāja, ka pērn Latvijā katru mēnesi dzemdībās mirusi viena māte. Ministre uzsvēra, ka tas nav pieļaujams un tiek nopietni strādāts pie kvalitātes kritērijiem šajā veselības aprūpes sadaļā.

Kā ziņots, šodien norisināsies konference "Veselības aprūpes sistēma Latvijā - strukturālās reformas un finansēšanas modeļi". Tajā plānots diskutēt par iespējamiem veselības aprūpes finansēšanas modeļiem, to ieguvumiem un vājajām pusēm, kā arī iezīmēt to veselības aprūpes politikas virzienu, kas būtu pareizākais, raugoties no sabiedrības viedokļa.

Tikmēr mediķi gatavojas protestiem. Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) padome vakar nolēma atbalstīt protesta akciju rīkošanu pie Saeimas 29.septembrī.

Mediķi ir gatavi protestēt, jo pagaidām nav panākts finansējuma pieaugums veselības aprūpei līdz 3,25% no iekšzemes kopprodukta (IKP) nākamajam gadam. Kā norādīja mediķu arodbiedrības vadītājs Valdis Keris, šobrīd nozarei 2017.gada budžeta projektā kopā ar visiem celtniecības darbiem tiek plānoti 834,5 miljoni eiro, kas nozīmē, ka līdz 3,25% no IKP pietrūkst vēl 23,5 miljonu eiro. Tāpat nav paredzēts, ka 2020.gadā veselībai jāatvēl 4% no IKP, kā arī nākamgad nav paredzēts pieaugums mediķu algām.

LETA/Foto: Evija Trifanova/Ieva Makare/LETA

Citi šobrīd lasa

"Tas bija traki..." Norvēģus izbiedē un arī sajūsmina iespaidīga dabas parādība 5
VIDEO: Nenotīrīta ceļa dēļ Krievijā izceļas iespaidīga masveida avārija 15
Rīga atkal staro! Sācies spožākais festivāls 6
Skatīt visus komentārus