Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
"Turpinām cīnīties," komentēja Rīgas mērs.

Ušakovs pārsūdzējis VVC lēmumu sodīt Rīgas domi par oficiālu saziņu krieviski 47

Sabiedrība
2016. gada 22. septembrī 15:42 2016. gada 22. septembrī 15:42
Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) tiesā ir pārsūdzējis Valsts valodas centra (VVC) lēmumu sodīt Rīgas domi par krievu valodas izmantošanu oficiālā saziņā ar sabiedrību sociālajos tīklos.

Ušakovs savā "Facebook" profilā pavēstīja, ka ir iesniedzis dokumentus tiesā par VVC lēmumu sodīt Rīgas domi par krievu valodas izmantošanu.

Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Laila Ivāna skaidroja, ka saskaņā ar normatīvo regulējumu mērs iesniegumu nodevis VVC, kam tālāk tas ir jānogādā tiesai. Lietu paredzēts skatīt Vidzemes priekšpilsētas tiesā.

Politiķis atsaucas uz SKDS veikto aptauju, kas liecinot, ka 68,7% rīdzinieku neiebilstot pret krievu valodas izmantošanu sociālajos tīklos saziņā ar sabiedrību. Tāpat saskaņā ar aptaujas datiem 73,3% aptaujāto neesot iebildumu, ka mērs savos personīgajos profilos izmanto gan krievu, gan latviešu valodu. Pret to ir 19,5% respondentu.

VVC sodīja Rīgas mēru Nilu Ušakovu par pašvaldības īstenoto saziņu svešvalodā sociālajos tīklos. Soda apmērs gan netika atklāts, tomēr normatīvie akti nosaka, ka sods par šādu pārkāpumu ir robežās no 35 līdz 140 eiro.

Par šādu lēmumu Ušakovs nekavējoties pauda neapmierinātību, norādot, ka lēmums esot prettiesisks.

Vispirms viņš VVC lēmumu apstrīdēja pašā iestādē, nosūtot sūdzību VVC direktoram Mārim Baltiņam par šīs iestādes inspektores pieņemto lēmumu administratīvi sodīt mēru par krievu valodas lietošanu Rīgas domes sociālā tīkla "Facebook" profilā.

LETA/Foto: Zane Bitere/LETA

Citi šobrīd lasa

"Piedod man, Latvija!" ... Mēs aizbraucām, bet noteikti atgriezīsimies
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 48
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 102
Skatīt visus komentārus