Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Teologs Juris Rubenis savas grāmatas “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss” prezentācijā.

Sagaidīta mācītāja Jura Rubeņa grāmata par vīrieša un sievietes attiecībām. PREZENTĀCIJAS FOTO 14

Kultūra
2016. gada 22. septembrī 17:30 2016. gada 22. septembrī 17:30
Apgāda Zvaigzne ABC prezentāciju zālē 21. septembrī daudziem jo daudziem ļaudīm klātesot notika dzimšanas dienas svinības Jura Rubeņa grāmatai “Viņa un Viņš. Mīlestība. Attiecības. Sekss”. Grāmatas prezentāciju ar lielu interesi vēroja pat ļaudis grāmatveikalā, kur to translēja videoekrānos.

Jura Rubeņa grāmata tapusi lēni, sešu gadu laikā. Taču tās “mērķis nav bijis rāma un “pareiza” atbilžu grāmata”. Tas drīzāk ir autora pieredzes un atziņu pieraksts, cenšoties saprast sevi un attiecību dziļumus. Juris Rubenis atklāj, ka vēloties kļūt par ceļabiedru lasītājiem un kopā mācīties dzīvot. Aplūkojot grāmatā gan seksualitāti un garīgumu, gan laulību un šķiršanos, gan sievietes un vīrieša iniciāciju, gan cilvēka ego, produktīvu pazemību un vajadzību pēc piedošanas, gan arī daudzus citus jautājumus, autors ļauj noticēt ilgstošu un kvalitatīvu attiecību iespējai. Viņš motivē izvērtēt esošās attiecības un atklāt to potenciālu. Tos, kuru attiecības pagātnē nav izdevušās, grāmata iedrošina mēģināt vēlreiz, bet šoreiz citādāk.

Dr. theol. Juris Rubenis ir viens no Latvijā ļoti respektētiem teologiem. Būdams mācītājs, Juris Rubenis ir salaulājis tūkstošiem mīlestības spārnotu pāru un bijis pastorāls padomdevējs tikpat daudziem tūkstošiem pāru attiecību krīzē. Grāmatas ievadā viņš saka: “Esmu sev jautājis: kāpēc cilvēki, kuriem ir tik daudzas iespējas veidot skaistu kopīgo dzīvi, tik stūrgalvīgi, kurli un akli paši savu dzīvi sagrauj? Kāpēc cilvēkiem, kas savas izpratnes robežās vēlas attiecības saglabāt, tas tomēr neizdodas?” Izrādās, ka attiecību sākumā neviens tām nav gatavs. Izrādās, ka mīlestības attiecības nesākas ar dziļumu, bet gan ar seklumu. Dziļuma atklāšanai ir vajadzīgs laiks. Viens no Jura Rubeņa skolotājiem Niklauss Brančens no Lasāla Institūta Šveicē saka: “Jebkuras dziļas attiecības prasa no mums darbu mūža garumā. Ja šis darbs netiek paveikts, attiecības kļūst virspusējas vai galu galā beidzas. Juris Rubenis parāda, kā nezaudēt drosmi pacietīgā savstarpējo attiecību darbā. Varu tikai ieteikt izlasīt šo grāmatu.”

Grāmata nav tikai teorētisks apcerējums. Tā ir koša, krāsaina un daudzpusīga – kā pašas attiecības. Lai lasītāju sapurinātu, nomierinātu, iedvesmotu un aktivizētu, Juris Rubenis savu tekstu ir ilustrējis un papildinājis ar brīnišķīgām īpaši šim nolūkam radītām Lindas Daņiļevskas gleznām, ar Māra Subača zīmējumiem un pasakām, ar ekskursiem citu domātāju – savu skolotāju – atziņās un pat ar vingrinājumiem. “Tāpēc grāmata rosina domāt par to, ko Cilvēks var sniegt Cilvēkam, draugs – draugam, vīrietis – sievietei un sieviete ─ vīrietim,” saka Ojārs Spārītis, LMA profesors un Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents.

 

Kasjauns.lv/Foto: Nauris Garkaklis

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 41
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 25
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus