Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Rēzeknes mērs Aleksandrs Bartaševičs Rīgā redzētajā domes mašīnā nav atradies.

KNAB pārbaudīs Rēzeknes mēra Bartaševiča kundzes braukāšanu pa Rīgu ar domes auto 27

Novadu ziņas
2016. gada 24. septembrī 10:55 2016. gada 24. septembrī 10:55
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) sāks pārbaudi par masu medijos izskanējušo gadījumu, kad Rēzeknes mēra Aleksandra Bartaševiča kundze Olga uz Rīgu braukusi ar Rēzeknes domes automašīnu.

KNAB atbilstoši savai kompetencei sāks pārbaudi par publiskoto informāciju saistībā ar Rēzeknes mēra iespējamiem valsts amatpersonas veiktajiem likumā noteiktajiem interešu konflikta pārkāpumiem saistībā ar domes automašīnas izmantošanu, aģentūrai LETA teica KNAB preses pārstāve Laura Dūša.

18.septembrī TV3 raidījums "Nekā personīga" vēstīja, ka Rēzeknes mēra Bartaševiča kundze Olga uz Rīgu brauc ar domes automašīnu. Viņa pati un mērs notikušo noliedza. Tomēr pašvaldībā apstiprināja, ka šāds fakts bijis.

"Nekā personīga" saņēma kāda skatītāja filmētu video ierakstu, kur, pēc viņa teiktā, Rīgas ielās redzama Rēzeknes pašvaldības automašīna. Lai arī ar to ikdienā braucot pilsētas galva, pa galvaspilsētu tajā vizinājās viņa kundze, kura nav domes amatpersona, bet nodarbojas ar privātbiznesu.

Šis video ieraksts, visticamāk, tapis pagājušās nedēļas ceturtdienā. 8.septembrī Stabu ielā, posmā starp Krišjāņa Barona un Aleksandra Čaka ielu, sudrabots "Volvo" markas auto sagaida kādu dāmu. Viņa ērti iekārtojas pasažiera vietā blakus šoferim, un abi kopā aizbrauc.

Vērīgais video autors atpazina, ka sudrabkrāsas "Volvo" ar valsts numuru DZ-7272 ir Rēzeknes domes automašīna un pārsvarā ar to pārvietojas Rēzeknes mērs. Tomēr video redzams, ka Bartaševičs automašīnā neatrodas, bet braucēja ir viņa kundze Olga.

Savas sievas pārvietošanos ar pašvaldības automašīnu Bartaševičs skaidrojis ar kopīgu dalību publiskā pasākumā.

"Pildot domes priekšsēdētāja amata pienākumus, man jāpiedalās dažādos publiskos pasākumos. Dažos no tiem - diplomātisko pārstāvniecību pieņemšanas, svinīgie pasākumi un koncerti, izstāžu atklāšanas - reprezentatīvās funkcijas saskaņā ar vispārpieņemtajām normām veic arī mana sieva. Šādās situācijās ir pilnīgi pamatoti, ja viņa kopā ar mani izmanto pašvaldības transportlīdzekli," uzsvēra Bartaševičs.

Rēzeknes mērs norādīja, ka reizēm var rasties situācija, kad viņš, atrodoties atvaļinājumā, vienojas par tikšanos ar pašvaldību saistītā jautājumā, jo ne vienmēr visas tikšanās var ieplānot laikus, un, saņemot informāciju par to, ka pašvaldības transports darba vajadzībām dodas, piemēram, uz Rīgu, viņš izmanto iespēju doties ar pašvaldības transportu. Tamlīdzīgu situāciju Bartaševičs uzskata par pieņemamu.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Skarbā romantika Abavas pakalnos. Ciemos pie Latvijas lielākajiem vīndariem Mārtiņa un Lienes Barkāniem
Akvelīna Līvmane: "Vienmēr atgādinu sev, ka šajā pasaulē esmu radīta tikai vienā eksemplārā"
Jubilejas joki. Anekdotes par latviešiem un Latviju 27
Skatīt visus komentārus