Andrejs Ērglis uzskata, ka veselības aprūpes finansēšanā svarīga ir solidaritāte.

Kardiologs Ērglis: "Ir jāatrod īstais nodoklis un caur šo nodokli jāfinansē veselības aprūpe" 16

Ziņas
2016. gada 27. septembrī 09:17
Veselības aprūpes finansēšanā ir svarīga solidaritāte, šorīt intervijā LNT raidījumam "900 sekundes" sacīja Latvijas Kardiologu biedrības prezidents Andrejs Ērglis.

Viņš sacīja, ka, piemēram, policija mūsu valstī nav tikai tiem, kuri maksā nodokļus, un tāpat vajadzētu būt arī ar veselības aprūpi.

Vaicāts, kur ņemt finansējums veselības aprūpei, Ērglis atzina, ka, viņaprāt, vispirms ir "jāatrod īstais nodoklis", jāpadomā par šī nodokļa izmaiņām un pēc tam, visticamāk, caur šo nodokli arī jāfinansē veselības aprūpe. Svarīgākais esot saprast, ka "tas nav vienreizējs pasākums".

Kardiologu biedrības prezidents gan atzina, ka viņam par to runāt noteikti ir vieglāk nekā politiķiem izdarīt. Tomēr Ērglis pauda pārliecību, ka reformas veselības aprūpē būs, jo šobrīd tās pieprasa sabiedrība. Pēc viņa teiktā, šīs izmaiņas, visticamāk, būs no 2018.gada.

Kā ziņots, nozares eksperti un politiķi patlaban mēģina atrast veidu, kā reformēt veselības aprūpes finansēšanas modeli. Šodien valdībā izskatāmajā Veselības ministrijas sagatavotajā konceptuālajā ziņojumā aplūkoti trīs iespējamie modeļi. Kopumā gan diskusija par finansēšanas avotiem un reformu plānu veselības aprūpē varētu turpināties līdz nākamā gada aprīlim.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājnieks Antons tiesā uzvar "Rimi" un piedzen 200 eiro 28
  • Dzīvnieku mocītājs Kalētu fermā turpina mērdēt lopus 39
  • Pēc terorakta Londonā šī sieviete lakatā kritusi nežēlastībā 40