Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Partijas "Gods kalpot Rīgai" priekšsēdētājs Andris Ameriks.

Ameriks atkal tiek ievēlēts par GKR priekšsēdētāju; partija vēlēšanās startēs kopā ar "Saskaņu" 26

Politika
2016. gada 1. oktobrī 14:10 2016. gada 1. oktobrī 14:10
Rīgas domes vēlēšanās kopējā partijas "Gods kalpot Rīgai" (GKR) un partijas "Saskaņa" sarakstā kā mēra kandidātu atkārtoti jāizvirza pašreizējais Rīgas domes priekšsēdētājs, "Saskaņas" vadītājs Nils Ušakovs (S), bet vicemēra amatam - pašreizējais domes priekšsēdētāja vietnieks, GKR līderis Andris Ameriks, šodien GKR 5.kongresā nolēma partijas biedri.

Ameriks uzrunā kongresa sākumā aicināja jau tagad pašvaldību vēlēšanu sarakstā, ko kopīgi veidos abas galvaspilsētas pašreizējās koalīcijas partijas GKR un "Saskaņa", kā mēra kandidātu izvirzīt Ušakovu, bet vicemēra amatam - sevi. Viņš norādīja, ka tādā veidā tiktu turpināta jau ilgstoši realizētā veiksmīgā abu partiju sadarbība.

GKR biedrs Jānis Šmits gan aicināja nākamo vēlēšanu sarakstā kā Rīgas mēra kandidātu izvirzīt Ameriku, tomēr partijas priekšsēdētājs no šādas iespējas atteicās, norādot, ka vēlas turpināt līdzšinējo veiksmīgo partiju sadarbību. Partijas biedri atbalstīja Amerika priekšlikumu.

Rīgas kultūras un tautas mākslas centrā "Mazā ģilde" šodien notika GKR 5.kongress, kurā par partijas priekšsēdētāju sestdien atkārtoti tika ievēlēts Ameriks. Tāpat partijas biedri atkāroti organizācijas valdē apstiprināja līdzšinējos tās locekļus.

Partijas biedre, Rīgas domes deputāte Vita Jermoloviča, izvirzot Amerika kandidatūru priekšsēdētāja amatam, , skaidroja, ka viņam ir politiska pieredze, "ir nosvērts un gudrs, diplomāts, ar plašu izpratni par to, kas notiek, labs vīrs un tēvs, mīlošs vectēvs, latvietis, ar uzvārdu, ko var atcerēties ikviens pasaules pilsonis, gardēdis, draugs kolēģis un vienkārši simpātisks vīrietis".

Citas kandidatūras priekšsēdētāja amatam izvirzītas netika un kongresa dalībnieki vienbalsīgi nobalsoja par to, ka partiju turpina vadīt Ameriks.

Atkārtoti ievēlētais GKR priekšsēdētājs uzrunā norādīja, ka patlaban partijai priekšā ir ļoti atbildīgs uzdevums – pašvaldību vēlēšanas, kas esot kā eksāmens, kas katrai partijai jāliek reizi četros gados. Viņš piedāvāja līdz nākamajam rudenim saglabāt esošo valdes sastāvu un nākamajā kongresā pārskatīt, vai tā ir apmierinoši pildījusi savu darbu.

"Manuprāt tā būtu pareizi, jo ir atlikuši septiņi mēneši līdz vēlēšanām. Mans priekšlikums ir ievēlēt partijas valdē esošo valdi, kas līdz šim ir strādājusi," pauda Ameriks.

Partijas biedri vienbalsīgi nobalsoja par līdzšinējās valdes sastāva saglabāšanu. Partijas valdē turpinās darboties Eiženija Aldermane, Agris Ameriks, Ainars Baštiks, Andris Bērziņš, Aleksandrs Brandavs, Oļegs Burovs, Ausma Cimdiņa, Vita Jermoloviča, Mihails Gavrilovs, Aina Krūkle, Rudīte Leitena, Dmitrijs pavlovs, Juris Rdzevičs, Igors Solomatins, Vjačeslavs Stepaņenko, Jānis Šmits, Raimonds Timma, Dainis Turlais, Irina Vinnika un Juris Zaķis.

GKR kopā ar Ušakova vadīto partiju "Saskaņa" veido Rīgas domes valdošo koalīciju. GKR pašvaldībā patlaban pārstāv 16 deputāti.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Šorīt 55 gadu vecumā no smadzeņu vēža miris slavenais operdziedātājs Hvorostovskis 26
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 13
Skatīt visus komentārus