Pēc cīņas ar slimību Artūrs Vaiders mūžībā aizgāja pirmdien.

Atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā sporta žurnālista Vaidera notiks piektdien

Ziņas
2016. gada 4. oktobrī 16:01
Atvadīšanās no aizsaulē aizgājušā Latvijas sporta žurnālista Artura Vaidera notiks piektdien, informēja viņa sieva Inese Vaidere un meitas Brigita un Līga.

Atvadīšanās norisināsies plkst.12 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.

Pēc cīņas ar slimību Vaiders mūžībā aizgāja pirmdien, 3,oktobrī, būdams 61 gadu vecs.

Vaiders piedzima 1955.gada 28.augustā Latgalē. Tur viņš sāka nodarboties ar sportu, kas vēlāk kļuva par viņa kaislību un profesiju līdz pēdējam elpas vilcienam.

Pieaugoša interese par sportu un olimpisko kustību Arturam bija jau skolas laikā, viņa uzstādītais Vārkavas vidusskolas rekords tāllēkšanā noturējās vairāk par 40 gadiem. Pēc vēsturnieka diploma iegūšanas Latvijas Universitātē arī profesionālais ceļš savijās ar sportu, strādājot Sporta komitejā un pasniedzot sporta vēsturi Latvijas Valsts fiziskās kultūras institūtā (tagad - Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmija).

Artura rakstnieka un žurnālista talants uzplauka pēc Latvijas neatkarības atgūšanas deviņdesmitajos gados, kad viņa tiešums, vienkāršība, patiesā interese par dzīvi un cilvēkiem, kā arī dzirkstošais humors ļāva viņam kļūt par vienu no populārākajiem sporta žurnālistiem valstī.

Ilgus gadus Arturs Vaiders bija sporta nodaļas vadītājs laikrakstā "Diena", darbojās arī Latvijas Radio. Vēlāk kā neatkarīgs žurnālists rakstīja dažādiem medijiem, tostarp portālam "lsm.lv", žurnālam "Ir" un citiem. Lielu atzinību viņš ieguva kā jauno sporta žurnālistu audzinātājs. Šogad Vaiders tika ievēlēts par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes konsultatīvās padomes locekli.

Šovasar Vaiders apmeklēja arī Riodežaneiro olimpiskās spēles, kas bija jau divpadsmitās viņa mūžā. Pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas viņš apmeklēja visas Ziemas olimpiskās spēles, bet no vasaras Olimpiādēm izlaida vienīgi pasākumus Barselonā un Atēnās.

LETA/Foto: no izdevniecības "Rīgas viļņi" arhīva
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ar vērienu atklāj Rīgas Modes nedēļu 25
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 24
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 10