Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Zemkopības ministrija sagatavojusi likumprojektu par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs.

Sagatavots likumprojekts par savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs 15

Sabiedrība
2016. gada 6. oktobrī 11:32 2016. gada 6. oktobrī 11:32
Ņemot vērā vairāku valstisko un nevalstisko organizāciju priekšlikumus, Zemkopības ministrija sagatavojusi likumprojektu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, paredzot savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs, informē ministrijā.

Grozījumu projekts paredz aizliegt savvaļas sugu dzīvnieku apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās. Aizliegums neattieksies uz priekšnesumiem, kuros uzstāsies mājas vai lauksaimniecības dzīvnieki.

Likumprojektā arī precizētas normas, lai pārņemtu Eiropas Parlamenta un Padomes direktīvas par zinātniskiem mērķiem izmantojamo dzīvnieku aizsardzību noteiktās prasības.

Likumprojekts "Grozījumi Dzīvnieku aizsardzības likumā" vēl jāakceptē valdībai un jāpieņem Saeimai.

Kā ziņots, ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs pērn oktobra sākumā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē 9.novembrī tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.

Tikmēr Kultūras ministrija (KM) 5.februārī izvirzījusi prasību Rīgas cirkam izstrādāt darbības stratēģiju 2017.-2020.gadam, paredzot tajā pāreju uz darbības modeli bez savvaļas dzīvnieku izmantošanas priekšnesumos.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvā padome izveidota, lai paplašinātu sabiedrības līdzdalību dzīvnieku aizsardzības politikas veidošanā. Padomes sastāvā ir ne tikai biedrību pārstāvji, kas darbojas dzīvnieku aizsardzības jomā, bet arī pārstāvji no ministrijas, Pārtikas un veterinārā dienesta, Dabas aizsardzības pārvaldes, Valsts meža dienesta un biedrības "Latvijas Veterinārārstu biedrība".

Rīgas cirka ēka ar Būvniecības valsts kontroles birojs (BVKB) lēmumu kopš 11.februāra apmeklētājiem ir slēgta. BVKB secināja, ka Rīgas cirka ēka nav droša ekspluatācijā un tās ekspluatācija jāpārtrauc nekavējoties.

 

LETA / Foto: Evija Trifanova/LETA

Citi šobrīd lasa

Vienas dienas laikā Valteram Frīdenbergam saziedo 85 tūkstošus eiro
Caur atslēgas caurumu: ieskats Baltkrievijas ciemos, kur 21. gadsimts nav lielā cieņā 35
Robežsargi atvainojas Rīgas lidostas pasažieriem par vakar notikušo 10
Skatīt visus komentārus