Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

Ceturtā aizturētā persona par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu ir uzņēmējs Kursītis

112
2016. gada 9. oktobrī 19:48 2016. gada 9. oktobrī 19:48
Ceturtā aizturētā persona tā dēvētajā kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu ir SIA "Blaizer-AG" valdes priekšsēdētājs Anrī Kursītis, šodien vēsta TV3 raidījums "Nekā personīga".

Līdz ar to Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) minētajā lietā bija aizturējusi Jūrmalas mēru Gati Truksni (ZZS), uzņēmēju Jūliju Krūmiņu, savulaik ar partiju "No sirds Latvijai" (NSL) saistīto Jorenu Raitumu un, iespējams, Kursīti.

Savukārt Saeimas deputātam Valdim Kalnozolam minētajā lietā piemērots liecinieka statuss, vēsta raidījums. Viņš tika sastapts iznākot no KNAB un apstiprināja, ka šāds statuss viņam piemērots.

"Es vairāk runāju kā Saeimas deputāts, jo stāstīju, ka man nav informācijas, ka Krūmiņa rīcība būtu nodarījusi Latvijas valstij kādus zaudējumus. Pašlaik uzskatu, ka valsts institūcijas nekorekti izturējušās pret Krūmiņu," raidījumam sacīja Kalnozols.

Raidījums vēsta, ka Trukšņa, Krūmiņa, Raituma un Kursīša aizturēšanai KNAB esot gatavojies jau divus gadus. Viss bijis gatavs jau vasarā, tomēr aizturēšana notikusi tikai tagad. KNAB izkratījis arī Krūmiņa mitekli, biroju, Raituma kabinetu, Trukšņa kabinetu un mājvietu. Trukšņa māju KNAB darbinieki kratīja visu dienu un to beidza ap desmitiem vakarā.

Raidījums vēsta, ka Krūmiņš aizturēts, jo caur trešajām personām finansējis divas partijas "No sirds Latvijai" un Zaļo un zemnieku savienību, tādējādi tām abām pārskaitījis 135 000 eiro. Savukārt Truksnis, Raitums un Kursītis tiek vainoti kā līdzdalībnieki šādas naudas plūsmas nodrošināšanai.

Uz raidījuma jautājumu, vai Krūmiņš atceras, cik un kam pārskaitījis abās partijās minētos 135 000 eiro, uzņēmējs atbildēja, ka viņš neatceras un tas esot jāpārbauda sīkāk.

"Saprotiet, es esmu skaitījis naudu daudziem, jo pie manis kaut kas ir nācis un es esmu kaut ko atbildējis. Es grozu miljonus un kādreiz kādam vajag palīdzēt. Piemēram, pirmdien Truksnis atsūtīja īsziņu ar lūgumu pārskaitīt 10 000 eiro Jūrmalas basketbola komandai, jo viņiem neesot līdzekļu algu izmaksām. Jūrmalas komanda ir viena no spēcīgākajām Latvijā un bez šaubām es pārskaitīju," stāstīja Krūmiņš.

Jau ziņots, ka KNAB Truksnim piemērojis aizdomās turētā statusu kriminālprocesā par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, aģentūru LETA informēja viņa aizstāvis Jānis Rozenbergs.

Truksnis 6.oktobrīk arī tika atbrīvots, bet viņam procesa virzītājs piemērojis drošības līdzekli - aizliegumu izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, sacīja advokāts. Viņam nav aizlieguma ieņemt amatu Jūrmalas domē.

Tāpat tika atbrīvots Raitums. Viņa advokāts Pāvels Rebenoks aģentūrai LETA pastāstīja, ka Raitumam lietā ir aizdomās turētā statuss un piemēroti līdzīgi drošības līdzekļa nosacījumi kā Truksnim.

Rebenoks piebilda, ka aizstāvjiem pieejamais informācijas apjoms patlaban esot ļoti minimāls - esot zināms, ka aizdomās turētajiem tiek pārmesta iespējama partiju nelikumīga finansēšana lielā apmērā, taču neesot precizēts, kā tieši tā izpaudusies.

Tāpat tika atbrīvots Krūmiņš. Kā aģentūrai LETA sacīja uzņēmēja aizstāvis Egons Rusanovs, Krūmiņš ir atbrīvots un viņam piemērots aizdomā turētā statuss divos kriminālprocesos. Jautāts, kas ir otrs kriminālprocess, kas sākts pret Krūmiņu, advokāts to atteicās izpaust.

Rusanovs skaidroja, ka vienā kriminālprocesā uzņēmējam kā drošības līdzeklis piemērots aizliegums izbraukt no valsts un tikties ar konkrētām personām, bet otrā kriminālprocesā viņam drošības līdzeklis nav piemērots.

Jau ziņots, ka KNAB ir sācis kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā un šajā kriminālprocesā kopumā aizturētas četras personas.

Tāpat no amata atstādināta Rīgas pilsētas Kurzemes rajona tiesas priekšsēdētāja Aija Orniņa. Orniņa aģentūrai LETA apliecināja, ka KNAB viņai inkriminē neizpaužamu ziņu izpaušanu un "piedāvājuma pieņemšanu" no Krūmiņa. Viņa gan apgalvoja, ka konkrētais process nav saistīts ar kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā, kurā aizturēts Krūmiņš un Truksnis.

LETA/ Foto: Ieva Lūka/LETA

Citi šobrīd lasa

Atrasta teju mēnesi pazudusī pusaudze Nora 22
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
Moderni un ar latviskiem elementiem! Prezentēts, kā Latvijas sportisti izskatīsies olimpiskajās spēlēs 36
Pievienot komentāru