22 Foto
Plānots, ka viena dzīvokļa maksimālie izdevumi mēnesī, ieskaitot maksu par apkuri, nepārsniegs 40 eiro.

Ieriķu ielā atklāta jauna pašvaldības dzīvojamā māja ar pansiju. FOTO

Ziņas
2016. gada 10. oktobrī 21:05
Šodien, 10. oktobrī, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs un Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks kopā ar SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāju Ingu Cerbuli un SIA „Velve” tehnisko direktoru Igoru Šenbergu, kā arī citām amatpersonām un iedzīvotājiem, atklāja renovēto pašvaldības dzīvojamo māju Ieriķu ielā 28.

Pasniedzot atslēgas ēkas jaunajiem iedzīvotājiem, Rīgas domes priekšsēdētājs Nils Ušakovs uzrunāja klātesošos: “2009. gadā rindā uz pašvaldības sociālajiem dzīvokļiem bija vairāk kā 10 000 iedzīvotāju. Šobrīd tie jau ir mazāk kā četri tūkstoši. Pašvaldība darīs visu, lai šī rinda saruktu pēc iespējas ātrāk, un apsveicu visus 68 jauno dzīvokļu iemītniekus ar atslēgu saņemšanu.”

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks: “Pie iesāktā sociālo dzīvokļu rindas samazināšanā neapstāsimies, un jau šogad novembrī Aglonas ielā 35 būs pabeigta sociālās dzīvojamās mājas rekonstrukcija  ar 215 atsevišķiem vienistabas dzīvokļiem.”

Savukārt SIA „Rīgas pilsētbūvnieks” valdes priekšsēdētāja Inga Cerbule bija gandarīta, ka izdevies paveikt trīs labus darbus vienlaicīgi – likvidēt graustu pilsētas intensīvi apdzīvotā rajonā, maksimāli skaisti un lēti izremontēt ēku, kā arī nodrošināt dzīvojamo platību cilvēkiem, kuri dažādu iemeslu pēc nevar atļauties paši nodrošināt sev dzīvesvietu. Plānots, ka viena dzīvokļa maksimālie izdevumi mēnesī, ieskaitot maksu par apkuri, nepārsniegs 40 eiro.   

Nepilna gada laikā ēka Ieriķu ielā 28, netālu no tirdzniecības centra „Domina”, kurā atradās bijušais policijas iecirknis, ir pilnībā renovēta. Mājas otrajā un trešajā stāvā izbūvēti 48 pašvaldības īres dzīvokļi, kas tiks izīrēti dzīvokļu rindā esošajiem rīdziniekiem. Ēkas pirmajā stāvā ierīkota pansija ar 20 dzīvokļiem, dežuranta telpu un koptelpu. Dzīvokļi ir nelieli, vidēji 15-16 m2 lieli, un nav domāti ģimenēm, bet vai nu vientuļiem vecāka gadagājuma iemītniekiem, vai jauniem cilvēkiem.

 

Pansija, jeb aprūpētā dzīves vieta, ir jauns sociālais pakalpojums, ko piedāvā pašvaldība. Tas domāts vecuma vai invaliditātes pensiju vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmējiem, kuri paši nespēj nodrošināt savu aprūpi un kuriem nav pastāvīgas dzīvesvietas, taču aprūpes apjoms nav tāds, lai būtu nepieciešama atrašanās ilgstošas sociālās aprūpes vai sociālās rehabilitācijas institūcijā. Rīgas domes Labklājības departaments informē, ka šādu pakalpojumu Ieriķu ielas mājā sāks nodrošināt ar 2017. gadu. Plānots, ka pansijas pakalpojums Ieriķu ielā 28 tiks sniegts 20 klientiem, nodrošinot katram klientam atsevišķu dzīvojamo telpu ar virtuves nišu, tualeti un dušu, kā arī nepieciešamos aprūpes pakalpojumus. Pansijas pakalpojuma saņēmēju galvenā mērķa grupa ir vecuma vai invaliditātes pensiju vai sociālā nodrošinājuma pabalsta saņēmēji, kuri paši nespēj nodrošināt savu pašaprūpi, un kurām nav noteiktas dzīvesvietas. Saņemot pansijas pakalpojumu klientam tiks noteikti līdzdarbības pienākumi, piemēram, klientam jābūt motivētam dzīvot pansijā un  jāsamaksā pakalpojuma sniedzējam par dzīvesvietas izmantošanu. Arī ēšanas izdevumus klients segs no saviem ienākumiem. Papildu pansijā tiks nodrošināta diennakts uzraudzība, sociālā darbinieka konsultācijas un aktivitātes klientu socializēšanai.

Rīgas patversmē uzturas vidēji 30 klienti, kuru vajadzībām īslaicīga vai ilgstoša sociālā aprūpe un sociālā  rehabilitācija institūcijā nav atbilstošākais pakalpojuma veids, bet ir nepieciešama aprūpe mājās. Tā kā šīm personām nav dzīvesvietas, tad risinājums varētu būt pansija. Patversmes pakalpojumu Rīgā gadā saņem vidēji 2,6 tūkstoši vīriešu un sieviešu. Tāpat Rīgas domes Labklājības departamenta pakļautības iestāžu sociālās aprūpes centros dzīvo gandrīz 800 personas. Atsevišķos gadījumos sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas rezultātā klientu veselības stāvoklis un pašaprūpes spējas uzlabojas, bet lai atgrieztos pastāvīgā dzīvē aktuāls ir mājokļa jautājums un atbalsts pašaprūpē. Arī šajos gadījumos risinājums ir pansijas pakalpojums.

Nama renovāciju veica būvkompānija „Velve”, kas būvdarbiem devusi 10 gadu garantiju. Ēkas un teritorijas rekonstrukcija izmaksāja 1,1 miljonu latu. Katrs dzīvoklis izveidots kā ugunsdrošs nodalījums. Inženiertīkli ieprojektēti un izbūvēti tā, lai katrs dzīvoklis būtu autonoms, ne tikai klasiskajā izpratnē, ar apkures un ūdens patēriņa kontroli, bet papildus ierīkota attālināta datu nolasīšanas sistēma, kas veidos uzticamu un viegli kontrolējamu datu bāzi.


Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību

Karlīna Timofejeva / Foto: Dmitrijs Suļžics/F64
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Kāpēc lietuviešu puisis nošāva savu ģimeni? Viņa klasesbiedrene atklāj iespējamos cēloņus 129
  • Latvietim Andrejam Īrijā piespriež mūža ieslodzījumu. Cietumā sēž arī viņa brālis 51
  • Kādā viensētā atrod mirušu bezvēsts pazudušo Māri, kuru meklēja 4 mēnešus 8