Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tatjana ar visiem spēkiem cīnās, lai nepamestu savu mīļo ģimeni.

Zāles, kas palīdz ir, bet... Lūdz ziedot Tatjanai, kura izmisīgi cīnās par savu dzīvību

Sabiedrība
2016. gada 28. septembrī 10:35 2016. gada 28. septembrī 10:35
Tatjanai ir 55 gadi, viņa ar vīru, meitu un mazmeitiņu dzīvo Siguldā. Tatjana 32 gadus nostrādājusi Siguldas bērnudārzā “Pīlādzītis” par pavāri. Šī gada janvārī viņa no darba bija spiesta aiziet slimības dēļ - sievietei diagnosticēta melanoma, ar ko viņa jau cīnās piecus gadus. Emocionāli visgrūtāk esot samierināties ar faktu, ka zāles, kas palīdz uzveikt slimību, ir, bet tādas naudas ģimenei nav, laika arī nav, bet valsts var palīdzēt vien nedaudz. 

Portālā "Ziedot.lv" publicētajā aicinājumā ziedot teikts, ka Tatjana izaudzinājusi dēlu un meitu, abi ir farmaceiti. Pirms vairāk nekā četriem gadiem Tatjana, meitas mudināta, nolēma pārbaudīt dzimumzīmes. Pārbaudes uzrādīja  ļaundabīgu ādas audzēju – melanomu. 

Tagad Tatjana ir pārcietusi 5 operācijas, saņēmusi imūnterapiju, tomēr slimība progresē. Ārstu konsīlijs ir lēmis par turpmāko ārstniecību ar medikamentiem, kas ik mēnesi izmaksā 9106.68 eiro, bet gadā ārstniecības kursam kopumā nepieciešami 109 280.34 eiro (izmaksas precizētas 15.02.2016.). 

Arī sievietes ģimene portālam Kasjauns.lv saka, ka ārstu noteiktās zāles ir palīdzējušas. "Mamma vairs neklepo, analīzes ļoti labas, aknu rādītāji arī uzlabojas. Metastāzes no plaušām pilnībā pazuda, bet ārstēšanu vajag turpināt. Lūdzu, lūdzu palīdziet. Mīļie cilvēki, palīdziet!" - saka ģimene, kas tik ļoti vēlas izglābt savu māmiņu. 

Tatjana vērsusies ar iesniegumu Nacionālajā Veselības dienestā, kas 15.februāri sniedzis atbildi, ka valsts ik mēnesi līdzfinansēs ārstniecību līdz 1 185.72 eiro apmērā, savukārt, Tatjanai pašai jāmaksā līdz 7 920.96 eiro. Tatjana ar ģimenes atbalstu var apmaksāt zāles līdz pat 20 000 eiro apmērā. 

Maijas Kovaļevskas labdarības koncertā "Sirds veltījums"saziedoti 1932.81 eiro, taču papildus vēl vajadzīgi 73 137 eiro. Taču Tatjanai laika nav daudz, ārstniecība jāuzsāk pēc iespējas ātrāk. Tatjana vērsusies arī Veselības ministrijā, ar lūgumu rast risinājumu šajā situācijā, tomēr nekādu papildus risinājumu ministrija nepiedāvā. 

Neskatoties uz smago slimību Tatjana jūtas labi, nodarbojas ar savu iemīļoto cigun vingrošanu, katru dienu dodas vismaz 10 kilometrus garās pastaigās, palīdz mazmeitiņai Martai ar klavierspēles apguvi. Tatjana atzīst, ka emocionāli jūt ļoti lielu spriedzi- zāles ir, bet līdzekļu to iegādei trūkst. Tatjana piebilst, ka viņai ļoti vēl gribās dzīvot. 

Ziedot Tatjanai var šeit .

Kasjauns.lv/Foto: No ģimenes arhīva 

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 35
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 23
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Pievienot komentāru