Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Visbiežāk saslimšana ar HIV izplatās tieši heteroseksuālu cilvēku vidū.

Daktere atklāj šokējošu informāciju par HIV izplatību Latvijā 47

Esi vesels
2015. gada 15. decembrī 19:12 2015. gada 15. decembrī 19:12
Situācija ar HIV izplatību Latvijā ir dramatiska, apkopotā informācija liecina, ka šī saslimšana visbiežāk izplatās heteroseksuālu cilvēku vidū, otrdien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā teica Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Inga Januškeviča.

Viņa skaidroja, ka tas ir mīts, ka HIV izplatās tikai netradicionāli orientētu cilvēku vidū un starp narkotiku lietotājiem. Apkopotā informācija liecina, ka visbiežāk saslimšana ar HIV izplatās tieši heteroseksuālu cilvēku vidū.

Januškeviča akcentēja, ka, ņemot vērā, ka iedzīvotāji samērā reti veic pārbaudes, situācija ir dramatiska un bieži vien cilvēks vairākus gadus dzīvojis ar šo saslimšanu un par to nav zinājis.

Deputāts Mārtiņš Šics (Latvijas reģionu apvienība) komisijas sēdē kritizēja atbildīgo iestāžu bezdarbību šajā jautājumā. Deputāts uzskata, ka lielāka uzmanība tam, lai iedzīvotāji regulāri pārbauda savu veselību, jāvērš ģimenes ārstiem, kuri pacientam var atgādināt par iespējām veikt analīzes.

Saeimas deputāti bija vienisprātis, ka liela nozīme cīņai ar HIV izplatību ir arī nevalstiskajām organizācijām, kuras, kontaktējoties ar riska grupām, nodrošina, piemēram, šļircu maiņu, kā arī atgādina par regulāru pārbaužu veikšanu, kā arī sniedz psiholoģisku atbalstu iedzīvotājiem, kuriem ir konstatēta saslimšana ar HIV.

Uz komisijas sēdi bija ieradušies arī pārstāvji no Valsts izglītības satura centra, kas skaidroja, ka regulāri tiek izglītoti ar pedagogi, lai jauniešiem viņi varētu sniegt informāciju par reproduktīvo veselību.

Uz Eiropas fona Latvijā pērn bija otrais augstākais rādītājs saslimšanā ar HIV. Pirmajā vietā bija Igaunija. Apkopotā informācija liecina, ka 10% līdz 20% no gadījumiem, kad personai konstatēts HIV, tas atklāts jauniešiem, kuri ir vecumā no 15 līdz 24 gadiem. Pērn teju puse no visiem inficēšanās gadījumiem – jauniešiem līdz 25 gadu vecumam.

BNS / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Krāšņs salūts, prominences satiekas koncertā un izgaismotā Rīga. Aizvadīto svētku kopsavilkums fotogrāfijās 16
Trampa jaunākais dēls sen nebija redzēts publiski, un tagad izrādās, ka viņš jau pāraudzis mammu. FOTO 8
Rodions Kurucs pastāsta, kāpēc nespēlēja Latvijas jaunatnes izlasēs un kāpēc pieņems Spānijas sportista pilsonību
Skatīt visus komentārus