Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Ja nieze maksts apvidū ir intensīva, sāpīga, tas var liecināt par dažādiem iekaisumiem, tāpēc ir jāvēršas pie ārsta, kurš pēc izmeklēšanas nozīmēs ārstēšanu, ieteiks profilaktiskos līdzekļus.

Pavisam intīmi. Šīs lietas sievietes kautrējas apspriest pat ar draudzeni 32

Esi vesels
2015. gada 28. decembrī 08:00 2015. gada 28. decembrī 08:00
Intīmās zonas problēmas ir tēma, par kuru, visticamāk, kautrējaties apspriest ar draudzeni, iespējams, arī ģimenes ārstam par to negribat vaicāt. Tomēr tās ir problēmas, kas ietekmē dzīves komfortu gan fiziski, gan psiholoģiski. Viena no galvenajām problēmām, kas liek meklēt ginekologa palīdzību, ir mokoša nieze maksts apvidū, sūrstēšana. Dažādu iemeslu dēļ šī problēma kaut reizi mūžā ir skārusi lielu daļu sieviešu - pētījumi rāda, ka līdz pat 90% sieviešu.

Noskaidrots, ka biežākie iemesli šai problēmai ir:

•   

Vaginālā kandidoze (vēl saukta par piena sēni)

– nieze maksts apvidū mēdz izpausties ar dažādu intensitāti, pastiprināti tā sāk izpausties nedēļu pirms menstruācijām. Tā tiek konstatēta aptuveni ceturtajai daļai sieviešu, kuras ir sūdzējušās par niezi maksts apvidū.

•   

Bakteriālā vaginoze

– trešdaļu pacientu nieze maksts apvidū skar tieši šī iemesla dēļ. Neārstējot tā var izraisīt nopietnas veselības problēmas, tāpēc nevajadzētu kavēties, bet gan vērsties pie ārsta.

•   

Seksuāli transmisīvās slimības

– nieze maksts apvidū raksturīga vismaz vairākām STS (trihomonoze, gonoreja, herpes, hlamīdijas u.c.), precīzu diagnozi nosaka ārsti pēc izmeklēšanas.

•   

Mazgāšanās līdzekļi

– neatbilstoši intīmās higiēnas kopšanas līdzekļi, kopšanas līdzekļi ar sastāvdaļām, pret kurām sievietei var būt alerģija, vannas putas, intīmie dezodoranti u.tml. līdzekļi kairina dzimumorgānu gļotādu un izraisa niezi. Ja netiek pārtraukta šo līdzekļu lietošana, situācija var pasliktināties.

•   

Neatbilstoša higiēna

– nepietiekama intīmā higiēna vispirms var izpausties kā nieze maksts, dzimumorgānu apvidū. Tiesa, pārspīlēt nevajadzētu – pārlieku intensīva higiēna sievietei var kaitēt tieši tikpat lielā mērā.

•   

Apģērbs

– ciešas drēbes, sintētiska un pārāk cieša apakšveļa kairina un izraisa niezi. Ilgstošas neērtības, kairināšana var izraisīt arī nopietnākas problēmas – izmainītai maksts florai būs tendence uz iekaisumiem.

•   

Medikamenti, kontracepcijas līdzekļi

– bieži medikamenti, īpaši antibiotikas, novājina organisma labās baktērijas. Zarnu mikrofloras atjaunošanai jāizmanto probiotiķi, maksts floras – produkti ar laktobaktēriju lizātiem.

•   

Ieliktnīši, paketes, tamponi

– menstruāciju laikā, pēc dzemdībām, operācijām.

•   

Citi iemesli

– ekzēma, dermatīts, depilācija u.c. Sajūtot niezi maksts apvidū, katrai sievietei vajadzētu izvērtēt, kādus jaunus produktus tā ir sākusi lietot, kādas ir bijušas veselības problēmas pēdējā laikā – noskaidrojot maksts niezes iemeslu un to novēršot, niezei vajadzētu pazust.

Ja nieze maksts apvidū ir intensīva, sāpīga, tas var liecināt par dažādiem iekaisumiem, STS, tāpēc ir jāvēršas pie ārsta, kurš pēc izmeklēšanas nozīmēs ārstēšanu, ieteiks profilaktiskos līdzekļus.

Reklāmas raksts tapis sadarbībā ar

www.miecys.lv / Foto: Shutterstock

Raksta publicēšanu atbalsta Floragyn

Pirms vizītes pie ārsta un ārstēšanās laikā, kā arī pēc tās iesakām niezes mazināšanai izmantot intīmās higiēnas kopšanas līdzekli, kura sastāvdaļas nomierina sakairinātu gļotādu, atjauno maksts floru – Floragyn Intimo. Šis kopšanas līdzeklis ir lielisks preventīvs līdzeklis, ko sievietes var izmantot, sajūtot niezi maksts apvidū – sastāvā esošie laktobaktēriju lizāti neļaus attīstīties dažādiem iekaisumiem.


Kopā ar ārsta izrakstītajiem medikamentiem ieteicams lietot arī „Floragyn Ovuli“ – šīs svecītes ar laktobaktēriju lizātiem atjauno dabīgo maksts mikrofloru, kas parasti cieš no ārstēšanas ar medikamentiem, tāpēc simptomi bieži mēdz atkārtoties.

Citi šobrīd lasa

Dejoja visi! Aktieri jandalē "Spēlmaņu nakts" ballītē 38
Par likumīgu autostāvvietas izmantošanu pie Mēbeļu nama Vladimiram izraksta sodu - 500 eiro 24
Ar vēzi slimais Valters Frīdenbergs tagad gaida ziņu no Berlīnes
Skatīt visus komentārus