Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tīriet zobus kopā ar bērnu, parādot, ka tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tādā veidā mudinot bērnu rūpēties par saviem zobiem.

6 ieteikumi, kā bērniem padarīt zobu tīrīšanu jautrāku 3

Esi vesels
2016. gada 24. martā 09:42 2016. gada 24. martā 09:42
Vecāki zina, ka bērniem ne vienmēr patīk zobu tīrīšanas process, bet ir svarīgi veidot labas zobu tīrīšanas iemaņas jau no bērnības, lai nodrošinātu mutes dobuma veselību ilgtermiņā. Latvijas Zobu Higiēnistu Asociācijas valdes priekšsēdētāja un zobu higiēniste Ieva Apsīte piedāvā sešus ieteikumus, kā bērniem padarīt zobu tīrīšanas procesu aizraujošāku, jautrāku un interesantāku.

1.    

Zobu birstes izvēle.

Veikalu plauktos ir plašs piedāvājums ar bērniem draudzīgu un interesantu dizainu zobu birstēm. Tās mēdz būt ar multiplikāciju filmu vai pasaku varoņiem, birstes, kas tumsā spīd vai maina krāsu. Tomēr vienmēr ir jāizvēlas zobu birste atbilstoši bērnu vecumam, lai zobu tīrīšana būtu ērta un droša.

2.    

Zobu pastas izvēle.

Veicināt jautras un patīkamas asociācija ar zobu tīrīšanas procesu, palīdzēs arī bērniem domāta zobu pasta ar patīkamām garšām. Tomēr vienmēr pārliecinieties, lai zobu pastas sastāvā ir bērna vecumam atbilstošs fluorīda daudzums. Uzmaniet arī, lai bērns zobu pastu nenorītu, bet gan izspļautu. Tīrīšana ar fluorīdus saturošu zobu pastu katru dienu pasargā zobus no bojāšanās. Lai izvēlētos bērnam piemērotāko zobu pastu, konsultējieties ar zobu higiēnistu.

3. 

   Rādiet piemēru!

Tīriet zobus kopā ar bērnu, parādot, ka tā ir neatņemama ikdienas sastāvdaļa, tādā veidā mudinot bērnu rūpēties par saviem zobiem. Bērniem līdz 7 – 10 gadu vecumam  rūpes par viņu zobiem ir jāuzņemas vecākiem. Pārbaudiet, cik kārtīgi bērns ir iztīrījis zobus, ja nepieciešams, vecākiem bērnu zobi ir jāpārtīra.

4.    

Spoguļattēls var radīt aizraujošu noskaņu.

Tīriet zobus spoguļa priekšā, vēršot uzmanību uz bērna spoguļattēlu, tas padarīs šo procesu aizraujošāku un jautrāku.

5.  

 Izdomājiet savu zobu tīrīšanas dziesmu.

Izvēlieties dziesmu, kas radītu bērnam prieku, un klausieties to mazgājot zobus. Tā būs kā laika noteicējs, līdz ar to nepieciešamais zobu tīrīšanas laiks paies daudz ātrāk.

6.    

Izmantojiet smilšu pulksteni.

Tā bērnam būs papildu iespēja redzēt, cik ilgs laiks zobu tīrīšanai būs nepieciešams.

Informācija: Signal zīmola vadītāja Marita Soha

Kasjauns.lv/Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Noskaties! Visu laiku ātrākais boksa nokauts titulcīņu vēsturē 1
Politologs Rajevskis skaidro, ko saklausījis Vējoņa svētku uzrunā 45
Trīs reemigrējušās ģimenes pastāsta par savām problēmām pēc atgriešanās Latvijā 71
Pievienot komentāru