Tautas gudrība vēstī, ka skābētu gurķīšu vai kāpostu sula palīdz atrisināt vairākas veselības problēmas.

Skābētu gurķīšu sula – tagad tu nožēlosi, ka to izlēji 5

Veselība
2016. gada 24. jūnijā 08:02
Probiotiķi jeb labās baktērijas mūsdienās tiek uzskatīti teju par brīnumlīdzekli pret visām kaitēm. Tā varbūt gluži nav, taču nav noliedzams, ka tie patiešām labi palīdz pret disbakteriozi.

Runājot par probiotiķiem, lielākā daļa iedomājas īpašas piedevas vai jogurtus. Taču probiotiķus satur ne tikai piena produkti. Nepelnīti aizmirsti ir arī skābēti dārzeņi, piemēram, skābi gurķīši vai kāposti. Dārzeņi, kas tiek gatavoti ar sāli, saglabā labās baktērijas, bet, marinējot etiķī, probiotiķi pazūd. Tautas gudrība vēstī, ka skābētu gurķīšu vai kāpostu šķidrums palīdz atrisināt dažas veselības problēmas. Tā sauktā skābētu gurķīšu vai kāpostu sula palīdz atslābināt savilktus muskuļus, jo tajā ir daudz elektrolītu. Pāris ēdamkarotes sulas ielejiet ūdens glāzē un izdzeriet.

Šāds šķidrums palīdz normalizēt arī kuņģa un zarnu trakta darbību. Tāpat arī karstā ūdenī iepilināta skābētu dārzeņu sula noderēs kakla skalošanai – tai ir dezinficējošas īpašības. Procedūru veic, kad kaklā kņudina – pirms gulētiešanas. Savukārt no rīta izdzerta glāze ar šo lielisko šķidrumu veicinās vielmaiņu un palīdzēs regulēt svaru. Un, protams, nevar nepieminēt, ka šī sula ir klasisks dzēriens, ko lieto, lai piesietu dūšu pēc alkohola lietošanas.

Kasjauns.lv / Foto: Shutterstock
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 154
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 22
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 10