Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Tomāti paaugstina urīnvielas līmeni tikpat lielā mērā kā līdz šim atklātie podagras ierosinātāji: sarkanā gaļa, jūras veltes, alkohols un saldinātie dzērieni.

Podagras slimniekiem taisnība – tomāti pasliktina viņu veselību 1

Dabasspēks
2016. gada 30. jūnijā 17:10 2016. gada 30. jūnijā 17:10
Cilvēki, kas cieš no podagras, bieži sūdzas, ka, ēdot tomātus, simptomi saasinās. Tomāti līdz šim netika uzskatīti par slimības ierosinātājiem, bet zinātnieki apstiprina, ka novērojumiem ir pamats.

Aptuveni 20% podagras slimnieku norāda, ka viņu pašsajūta, ēdot tomātus, pasliktinās. Tagad zinātniekiem no Otago universitātes Jaunzēlandē ir zināms, kāpēc, – tomāti asinīs paaugstina urīnskābes daudzumu, un tas ir galvenais faktors, kas veicina podagru. Tomāti paaugstina urīnvielas līmeni tikpat lielā mērā kā līdz šim atklātie podagras ierosinātāji: sarkanā gaļa, jūras veltes, alkohols un saldinātie dzērieni.

Zinātnieki izpētīja 2051 Jaunzēlandes iedzīvotāja ēšanas paradumus – viņi visi cieta no podagras. 71% pētījuma dalībnieku norādīja uz vienu vai vairākiem pārtikas produktiem, kas spēj ierosināt minēto slimību, un 20% pieminēja arī tomātus.

Zinātnieki arī apkopoja trīs ilgtermiņa veselības pētījumu rezultātus, kas iegūti ASV un kuros bija iesaistīti teju 13 000 cilvēku. Pētnieki guva apliecinājumu tam, ka tomāti patiešām palielina urīnskābes līmeni asinīs.


Žurnāls "Ko Ārsti Tev Nestāsta" / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Masu kāzas Indijā, kur izprecinātas nabadzīgās musulmaņu meitenes. FOTO 11
Valteram saziedoti jau 100 000 eiro; pāri palikusī nauda aizies citiem slimniekiem
"Vicotria'a Secret" modele pakrīt uz mēles un saņem ovācijas 2
Pievienot komentāru