Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Lietojot, atceries, ka sīpola sula ir kairinoša un ir cilvēki, kuriem tā var izsaukt arī alerģisku reakciju.

Pret ausu sāpēm, klepu un bišu kodumiem - 7 neparastas dziednieciskas sīpola īpašības 4

Dabasspēks
2016. gada 21. septembrī 08:10 2016. gada 21. septembrī 08:10
Sīpols nav tikai virtuves iemītnieks. Gadu simtiem tas ir izmantots veselības un skaistuma uzlabošanai. Pamēģini kādu no zemāk minētajām metodēm, ja ir tāda nepieciešamība.

Pret temperatūru

Ideāls līdzeklis, ko var izmantot temperatūras samazināšanai maziem bērniem. Sagrieziet sīpola galviņu lielos ripuļos, izmērcējiet tos ābolu etiķī un pielieciet šo kompresi pie slimnieciņa pēdām.  Augsta temperatūra nokrītas ļoti ātri.

Asiņošanas apturēšanai

Sīpola sula dziedē sīkus nobrāzumus un asiņojošas traumas. Ja saimniekojot virtuvē, esi sagriezusi pirkstu, pieliec pie savainotās vietas marlē ietītu sīpola gabaliņu. Griezums dzīs ātrāk, ja šādu kompresi pieliksiet pie brūces biežāk.

Zāles pret apdegumiem

Šķiet, neticami, ka gabaliņš sīpola ir labākais līdzeklis pret saules apdegumiem uz ādas. Uzlieciet gabaliņu sīpola un atstājiet to uz 2 minūtēm. Apdegusī vieta sāpēs mazāk un sadzīs ātrāk.

Sīpols pret klepu

Sīpolu sula izsenis ir bijis pārbaudīts un efektīvs līdzeklis pret klepu.  Lai to varētu apēst, sagrieziet smalki sīpolu, apberiet ar cukuru vai vēl labāk  - medu. Mazina kairinošu klepu, palīdz atveseļoties.

Pret galvas un ausu sāpēm

Uzskata, ka mazs sīpola gabaliņš ausī samazina gan ausu, gan galvas sāpes. Pirms šo tautas metodi mēģināt, lūdzu, pārliecinieties, vai sīpola gabaliņu varēsiet droši dabūt no auss ārā, kā arī neturiet to pārāk ilgi maigajā auss ejā.

Samazina rētas

Neticami, ka sīpols samazina rētu veidošanos. Uz ķirurģisko operāciju rētām, ka tās ir jau sadzijušas, var uzlikt pārgrieztu sīpolu un regulāri ar to paberzēt rētaudus.

Pret bišu kodumiem

Un ne tikai bišu, bet arī odu, lapseņu un citu kukaiņu kodumiem labi palīdz sīpola gabaliņš. Tūska samazināsies, kukaiņa ielaistā inde ātrāk tiks ārā no audiem un mazināsies nieze un sāpes.


Mammamuntetiem.lv / Foto: Shutterstock

Citi šobrīd lasa

Ziemas olimpiskajās spēlēs pirmo reizi startēs Nigērija. Tās būs šīs daudzpusīgās meitenes 4
Krāšņi tērpi, polonēze, izsoles... Aizvadīta vērienīgā Labdarības balle 38
Skolā Krievijā atrod tualeti, ko drīkst lietot tikai "izredzētie" bērni 18
Skatīt visus komentārus