Kurkumas tēja tās dziedinošo īpašību dēļ tiek uzskatīta teju par brīnumlīdzekli.

Kurkumas tēja - kāpēc visa pasaule jūk prātā šā dzēriena dēļ? 25

Veselība
2016. gada 7. oktobrī 09:15
Kāpēc kurkuma – spilgti dzeltenā vai oranžā eksotiskā garšviela – patlaban tiek uzskatīta par visu garšvielu karalieni? Ne tikai tāpēc, ka tā ēdieniem piešķir fantastisku krāsu un garšu. Un ne tikai tāpēc, ka no kurkumas var pagatavot veselīgu tēju. Par kurkumas lieliskajām īpašībām uzzini šajā rakstā!

Kurkuma ir ļoti veselīga

Šis augs bieži tiek izmantots Dienvidaustrumāzijas un Austrumu virtuvē. Un ne tikai virtuvē – kurkuma jau izsenis tiek uzskatīts arī par zālēm. Un, izrādās, ne velti. Noskaidrots, ka šīs garšvielas aktīvā viela kurkumīns ir spēcīgs antioksidants.  Par kurkumas efektivitāti zinātnieki runā ne jau pirmo gadu, taču jaunākie pētījumi apstiprinājuši, ka kurkuma dažos gadījumos ir pat iedarbīgāka par zālēm. Pētnieki ir salīdzinājuši kurkumas un dažu zāļu iedarbību un secinājuši, ka kurkuma reizēm ļauj samazināt medikamentu devu un dažkārt pat pilnībā to nomainīt.  

Pētījumos iesaistījās pacienti, kuri sirgst ar diabētu, hronisku hepatītu, kā arī tie, kuriem ir palielināts holesterola līmenis. Tāpat arī pētīti vēža skarti cilvēki, kuriem tiek piemērota ķīmijterapija. Secināts, ka kurkuma veiksmīgi samazina hroniskus iekaisumus un sāpes, cīnās ar baktērijām un sēnītēm.


0/4
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Vai latvieši ir tumsoņas? Tīmeklī populārs kļūst stāsts par sikhu tūrista baiso pieredzi Rīgā 171
  • Izmeklēšana noslepkavotā Egila lietā pabeigta. Policijā atklāj liktenīgās dienas apstākļus 28
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 15