2024. gada 7. februāris, 20:20

Katarā līksmo par savas izlases iekļūšanu Āzijas kausa finālā, lai aizstāvētu savu titulu

Kataras vīriešu futbola izlase trešdien Āzijas kausa pusfinālā guva panākumu un kļuva par Jordānijas pretinieci finālcīņā. Katarieši pusfinālā ar rezultātu 3:2 (2:1) apspēlēja Irānu, kas mača izskaņā palika mazākumā.

Irānas futbolisti guva pirmos vārtus jau pēc spēlētām četrām minūtēm, kad ar precīzu sitienu izcēlās Sardars Azmuns, taču pēc 13 minūtēm Katara izlīdzināja rezultātu, Irānas vārtos bumbu raidot Džāsimam Gaberam.

Nedaudz vairāk kā divas minūtes līdz pirmā puslaika beigām Kataru vadībā izvirzīja Akrams Afifs, bet otrā puslaika ievadā pēc spēlētām nepilnām sešām minūtēm Irāna tika pie 11 metru soda sitiena, kuru precīzi izpildīja Alireza Džahanbahšams.

Katarieši guva uzvaru nesošos vārtus tikai 82.minūtē, kad Irānas vārtsargu pārspēja Almoezs Ali.

Kompensācijas laika trešajā minūtē sarkano kartīti nopelnīja Šodža Halilzadehs un atstāja Irānu atlikušajā spēles daļā mazākumā.

Dienu iepriekš otrā pusfinālā Jordānijas futbolisti ar 2:0 pieveica Dienvidkoreju.

Čempioni tiks noskaidroti 10.februārī Lūseilā.

Āzijas kausa izcīņa tiek aizvadīta jau 18.reizi. Par 2019.gada čempioni kļuva Kataras izlase, kas finālā ar 3:1 pārspēja Japānu, izcīnot savu pirmo titulu.

Titulētākā Āzijas kausa izcīņas komanda ir Japāna, kas ir uzvarējusi četras reizes.