2024. gada 28. janvāris, 23:35

Roberts Blumbergs ar 20 punktiem labo savu rezultativitātes rekordu Grieķijas čempionātā

Latvijas basketbolists Roberts Blumbergs svētdien Grieķijas čempionāta mačā ar 20 gūtiem punktiem laboja savu rezultativitātes rekordu un palīdzēja Saloniku "Aris" komandai izcīnīt uzvaru. "Aris" savā laukumā ar 98:91 (23:18, 30:30, 18:21, 27:22) pārspēja Rodas "Kolossos".

Iepriekš latvietim rezultatīvākā spēlē bija gada pēdējā dienā, kurā viņš guva 16 punktus.

Svētdien Blumbergs spēlēja 26 minūtes un 12 sekundes, kuru laikā grozā raidīja divus no četriem divpunktu metieniem, piecus no sešiem tālmetieniem un vienīgo soda metienu, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, bloķēja vienu metienu, trīsreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja četras piezīmes, tika pie pozitīva +/- rādītāja (+8) un 24 efektivitātes koeficienta punktiem.

Blumbergs bija rezultatīvākais uzvarētāju rindās, bet ar 19 punktiem atzīmējās Kriss Benkstons. Viesiem 21 punktu guva Endrū Gudloks.

Sestdien Iļja Gromovs nedevās laukumā spēlē, kurā "Lavrio" mājās ar 89:84 uzvarēja Patras "Promitheas".

"Aris" komanda ar bilanci 9-7 ir piektā, bet "Lavrio" ar pieciem panākumiem 16 spēlēs ir 11. vietā 12 komandu konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Grieķijas čempioni kļuva Pirejas "Olympiakos", kas finālsērijā ar 3-1 pārspēja Atēnu "Panathinaikos".

Tikmēr Toms Leimanis Spānijas otrās līgas ("LEB Oro") kausa titulspēlē jeb Astūrijas Princeses kausa mačā guva 15 punktus, palīdzot Madrides "Movistar Estudiantes" komandai izcīnīt uzvaru.

Madridieši savā laukumā ar rezultātu 80:72 (21:21, 21:17, 11:16, 27:18) uzvarēja "Leyma Coruna" vienību, kuras rindās trīs punktus guva Ingus Jakovičs.

Leimanis laukumā pavadītajās 23 minūtēs un 23 sekundēs realizēja piecus no astoņiem tālmetieniem, netrāpīja visus trīs divpunktu metienus, izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, pārtvēra vienu bumbu, vienreiz pārkāpa noteikumus, iekrāja 14 efektivitātes koeficienta punktus un tika pie pozitīva +/- rādītāja (+12).

Jakovičs spēlēja 19 minūtes un 41 sekundi, realizēja vienu no septiņiem tālmetieniem, netrāpīja visus trīs divpunktu metienus, izcīnīja trīs atlēkušās bumbas, atdeva divas rezultatīvas piespēles, pieļāva divas kļūdas, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes un tika pie negatīva +/- rādītāja (-13).

Uzvarētājiem par Leimani rezultatīvāks bija tikai Aleks Mārtins Vinterings, kurš guva 16 punktus. Pretiniekiem 20 punkti bija Goranam Huskičam.

Astūrijas Princeses kausā sacenšas divas komandas, kuras pēc puses no regulārā čempionāta ir vadošajās divās vietās Spānijas otrajā līgā.

Savukārt Artūrs Strautiņš guva piecus punktus Itālijas A sērijas mačā un palīdzēja Tortonas "Derthona" komandai izcīnīt uzvaru.

"Derthona" mājās ar rezultātu 93:64 (26:4, 20:15, 20:17, 27:28) pārspēja latvieša iepriekš pārstāvēto "Reggio Emilia".

Strautiņš laukumā pavadītajās 23 minūtēs realizēja vienu no pieciem divpunktu metieniem un savu vienīgo tālmetienu, izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva divas kļūdas, pārtvēra vienu bumbu, atdeva vienu rezultatīvu piespēli, vienreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes, iekrāja piecus efektivitātes koeficienta punktus un tika pie pozitīva +/- rādītāja (+18).

Uzvarētājiem Luka Severīni guva 17 punktus, bet pretiniekiem 21 punkts bija Lengstonam Gelovejam.

Savukārt Lukas Banki vadītā Boloņas "Virtus" ar Rihardu Lomažu rezervē savā laukumā ar 101:89 (33:24, 22:24, 24:25, 22:15) uzveica "Napoli".

Sestdien Andrejs Gražulis guva desmit punktus, kamēr Trento "Aquila" mājās ar 68:93 atzina Venēcijas "Umana Reyer" pārākumu. "Scafati" bez Jāna Strēlnieka pieteikumā sestdien savā laukumā ar 95:93 pārspēja Trevīzo "NutriBullet".

Boloņas komanda ar 13 uzvarām 18 spēlēs turnīra tabulā ieņem trešo vietu, Trento klubs un "Scafati" ar bilanci 9-9 dala 7.-9. vietu, bet "Derthona" ar astoņām uzvarām ir 11. 16 vienību konkurencē.

Pagājušajā sezonā par Itālijas čempioni kļuva Milānas "EA7 Emporio Armani Olimpia", kas finālsērijā ar 4-3 pārspēja Boloņas "Virtus".

Savukārt Aleksa Gulbe Spānijas čempionāta spēlē ar gūtiem 17 punktiem bija rezultatīvākā Saragosas "Casademont" komandas uzvarā. Saragosas basketbolistes mājās ar rezultātu 79:59 (19:18, 25:12, 16:13, 19:16) uzvarēja Madrides "Estudiantes" vienību.

Gulbe, spēlējot 22 minūtes un 42 sekundes, realizēja visus četrus divpunktu metienus un trīs no sešiem tālmetieniem, izcīnīja divas atlēkušās bumbas, atdeva piecas rezultatīvas piespēles, pieļāva vienu kļūdu, divreiz pārkāpa noteikumus, izprovocēja divas piezīmes, tika pie 22 efektivitātes koeficienta punktiem un iekrāja pozitīvu +/- rādītāju (+18).

Latviete bija mača rezultatīvākā spēlētāja. Vēl mājiniecēm ar 16 punktiem atzīmējās Leonija Fībiha, bet pretiniecēm 14 punktus guva Laura Mendesa.

Saragosas basketbolistes ar 16 uzvarām 19 spēlēs turnīra tabulā ieņem otro vietu.

Pagājušajā sezonā par Spānijas čempionēm kļuva "Valencia" basketbolistes, kuras finālsērijā ar 2-0 pārspēja tobrīd Gulbes pārstāvēto Salamankas "Perfumerias Avenida".