"Pēcspēles loterijā" Francijai atkal neveicas — Vācijas U-17 futbolisti kļūst par Pasaules kausa ieguvējiem
Vācijas U17 jaunieši triumfē Pasaules kausa izcīņā futbolā
2023. gada 2. decembris, 18:53

Vācijas futbolisti sestdien Indonēzijā pirmoreiz svinēja uzvaru Pasaules kausā futbolā U-17 vecuma grupā. Vācija finālā pēcspēles sitienos pārspēja Franciju. Pamatlaiks noslēdzās 2:2 (1:0), bet pēcspēles sitienos precīzāki bija vācieši — 4:3.

Pariss Brunners 29.minūtē izvirzīja vadībā Vāciju, 51.minūtē Noā Darviham panākot 2:0.

53.minūtē Saimons Buabre vienus vārtus atguva, bet 69.minūtē Vācija palika mazākumā, jo otro dzelteno kartīti 23 minūšu laikā nopelnīja Vinnerss Osave.

Francija vairākumu izmantoja 85.minūtē, izlīdzinājumu panākot Matisam Amugu.

Pagarinājums netika spēlēts, bet pēcspēles sitienos no sākuma ar 2:0 vadībā izvirzījās Francija. Vācijas futbolisti guva nākamos trīs vārtus (3:2), piektajā sērijā Francijas izlase rezultātu izlīdzināja, bet sestajā sērijā uzvaras vārtus guva Almugera Kabars.

Trešo vietu dienu iepriekš bija izcīnījusi Mali, kas ar 3:0 (2:0) pieveica Argentīnu. Vārtus guva Ibraims Diarā, Mamadū Dumbja un Amadū Makalu.

Pirms četriem gadiem Brazīlijā uzvarēja mājinieki.

Likteņa ironija, bet arī pēdējā Pasaules kausa izcīņā pieaugušo izlasēm Francijas izlase cieta neveiksmi finālā tieši pēcspēles sitienu sērijā, piekāpjoties Argentīnai.