Baiba Bendika nepilnus divus mēnešus pēc bērna piedzimšanas gatava startēt Pasaules kausā
Jau šajā nedēļas nogalē mēs varētu Baibu Bendiku ieraudzīt trasē.
2023. gada 23. novembris, 18:04

Latvijas biatloniste Baiba Bendika gatavojas startēt vismaz vienās Pasaules kausa sezonas pirmā posma sacensībās, portālam "Sportacentrs.com" apstiprināja Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Juris Pīpkalējs.

Plānots, ka Bendika būs Latvijas sieviešu komandas sastāvā stafetes sacensībās un, iespējams, piedalīsies arī sprintā.

Jauns.lv jau vēstīja, ka viņa 28. septembrī pasaulē laida savu pirmdzimto Emīlu. Jau nepilnu mēnesi pēc dēla piedzimšanas Baiba atsāka pilnvērīgus treniņus sava bērna tēva un trenera, Latvijas biatlona leģendas Ilmāra Briča uzraudzībā. Ja Bendika jau šajā nedēļas nogalē dosies trasē, tad tas būs mazāk nekā divus mēnešus pēc dēla piedzimšanas.

Kā aģentūrai LETA norādīja Bendika, šīs sacensības ieplānotas vairāk kā daļa no sagatavošanās posma. Pēc tam sportistei plānoti treniņi un Pasaules kausa apritē viņa varētu atgriezties pēc jaunā gada.

Jaunā Pasaules kausa sezona Esterzundā, Zviedrijā, sāksies šajā nedēļas nogalē un turpināsies nākamajā nedēļā, kad iecerētas sieviešu stafetes sacensības un sprints.

32 gadus vecā biatloniste iepriekšējā Pasaules kausa sezonā, kurā izlaida divus posmus, kopvērtējumā ierindojās 49. pozīcijā. Viņa kopā ar Andreju Rastorgujevu martā Pasaules kausa posmā finišēja trešajā vietā jauktajā pāru stafetē, sasniedzot Latvijas visu laiku augstāko pozīciju šajā disciplīnā.

Savukārt pasaules čempionātā Bendika jauktajā stafetē ieņēma 25. vietu, 7,5 kilometru sprintā finišēja 62. vietā, bet 15 kilometru individuālo distanci noslēdza 44. pozīcijā.

Viņa pārstāvējusi Latviju Pekinas un Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, Pekinā sacenšoties arī distanču slēpošanā. Savukārt 2021. gada Eiropas čempionātā Bendika izcīnīja zelta godalgu sprinta disciplīnā.