Bezvārtu neizšķirtā pret Ukrainu Itālijas futbolisti izmoka ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru
Itālijas vārtsargs Džanluidži Donnarumma priecājas par ceļazīmi uz Eiropas čempionāta finālturnīru
2023. gada 21. novembris, 00:09

Pašreizējā Eiropas čempione futbolā Itālija pirmdien Vācijā 2024.gada meistarsacīkšu kvalifikācijas C grupas mačā spēlēja neizšķirti 0:0 ar Ukrainu un kopā ar Angliju izcīnīja vietu finālturnīrā.

Otrā šīs grupas spēlē Anglija izbraukumā spēlēja 1:1 (0:1) ar Ziemeļmaķedoniju.

41. minūtē Eniss Bardi nerealizēja 11 metru soda sitienu, ko atvairīja Džordans Pikfords, taču raidīja vārtos atsisto bumbu, izvirzot vadībā mājiniekus.

Izlīdzinājumu angļi panāca 59. minūtē pēc Harija Keina sitiena.

C grupā pēc astoņām spēļu kārtām Anglija sakrāja 20 punktus, Itālija un Ukraina - pa 14, itāļiem iekļūstot finālturnīrā, pateicoties labākam rezultātam savstarpējās spēlēs. Ziemeļmaķedonijai ir astoņi punkti, bet Maltai punktu nav.

Tāpat Čehijas futbola izlase Olomoucā izcīnīja uzvaru E grupas mačā un kopā ar Albāniju iekļuva finālturnīrā. Čehijas savā laukumā ar 3:0 (1:0) pieveica Moldovu.

Vārtus Čehijas izlasē 14. minūtē guva Davids Doudera, 72. minūtē rezultāta starpību dubultoja Tomāšs Hori, bet 90. minūtē vārtus guva Tomāšs Součeks.

Viesu izredzes atspēlēties mazināja Vladislava Baboglo deviņu minūšu laikā nopelnītas divas dzeltenās kartītes, 55. minūtē atstājot savu komandu mazākumā.

Otrā grupas cīņā Tirānā jau iepriekš finālturnīrā iekļuvusī Albānija spēlēja 0:0 ar Fēru salām.

E apakšgrupā pa 15 punktiem astoņās spēlēs sakrāja Albānija un Čehija, pirmo vietu ieņemot Albānijai. 11 punktus ieguva Polija, desmit - Moldova, bet divus punktus - Fēru salu izlase.

Tāpat Ziemeļīrijas, Slovēnijas un Somijas vīriešu futbola izlases izcīnīja uzvaras pēdējās 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra H grupas spēlēs.

Dāņi, kuri par spīti zaudējumam ieņēma pirmo vietu grupā, Belfāstā ar 0:2 (0:0) piekāpās Ziemeļīrijai. Vārtus 60.m inūtē guva Izāks Praiss un 81. minūtē - Dions Čārlzs.

Slovēnija mājās ar 2:1 (1:0) pieveica Kazahstānu.

41. minūtē ar 11 metru soda sitienu Benjamins Šeško izvirzīja mājiniekus vadībā, 48.minūtē Ramazans Orazovs rezultātu izlīdzināja, bet 86. minūtē uzvaras vārtus guva Benjamins Verbičs.

Trešajā grupas spēlē Somija izbraukumā ar 2:1 (0:0) pieveica Sanmarīno.

Viesiem 50. un 58. minūtē ar precīziem sitieniem izcēlās Piri Soiri, bet mājiniekiem vārtus ar 11 metru soda sitienu mača kompensācijas laika septītajā minūtē guva Filipo Berardi.

H grupā pēc desmit spēlēm Dānija un Slovēnija sakrāja pa 22 punktiem, pirmo vietu paturot Dānijai. Pa 18 punktiem guva Kazahstāna un Somija, deviņus punktus izcīnīja Ziemeļīrija, bet Sanmarīno palika bez punktiem.

Finālturnīrā iekļūst desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024. gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024 .gada 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Bez Vācijas vietu finālturnīrā jau nodrošinājusi arī Beļģija, Francija, Portugāle, Spānija, Skotija, Turcija, Austrija, Anglija, Ungārija, Slovākija, Albānija, Dānija, Rumānija, Šveice, Nīderlande, Serbija, Čehija un Itālija.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.