Izraēlas futbolisti pārceltajā kvalifikācijas spēlē izrauj neizšķirtu pret spēcīgo Šveici
Komandas biedri sveic Šonu Zālmanu Veismanu ar vārtu guvumu.
2023. gada 16. novembris, 10:56

Izraēlas vīriešu futbola izlase trešdien pārceltajā 2024. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas mačā Ungārijā izrāva neizšķirtu 1:1 (0:1) pret Šveici.

Spēles 36. minūtē pēc Edimilsona Fernandesa centrējuma soda laukumā precīzu sitienu ar galvu izpildīja Rubens Vargass, kurš panāca 1:0 šveiciešu labā. Viesi vadībā bija līdz mača 88.minūtei, kurā pēc Izraēlas izlases stūra sitiena izspēles Fernandesam neveikli uztverot bumbu soda laukumā, pie tās tika spēles beigās uz maiņu nākušais Šons Veismans - 1:1.

Kompensācijas laika ceturtajā minūtē Fernandess rupji nospēlēja izklupienā un tika noraidīts no laukumā.

Šveices izlases kapteinis Granits Džaka šajā mačā kļuva par valstsvienībā spēlēm bagātāko futbolistu, pārspējot Haincu Hermanu, kurš karjeru izlasē noslēdza 1991.gadā. Džaka Šveices valstsvienībā tagad bijis laukumā 119 spēlēs.

Pēc "Hamas" iebrukuma Izraēlā tika atceltas futbola izlases oktobrī paredzētās spēles un tās tiks aizvadītas pēdējā logā novembrī. No 12. līdz 21. novembrim izraēliešiem būs jāaizvada spēles.

Izraēlas izlases pēdējā mājas spēle 18. novembrī ar Rumāniju tiks aizvadīta Ferenca Puškāša akadēmijas kluba stadionā "Pancho Arena" Felčūtā, kur notika arī trešdienas mačs.

Kvalifikācijas I apakšgrupā pēc astoņām spēlēm pa 16 punktiem ir Šveicei un Rumānijai, 12 punktus guvusi Izraēla, desmit punkti ir Kosovai, seši - Baltkrievijai, bet divi - Andorai.

Finālturnīrā iekļūs desmit grupu pirmo divu vietu ieguvējas, bet vēl trīs finālturnīra dalībnieki 2024.gada martā tiks noskaidroti Nāciju līgas A, B un C līgu "play-off" spēlēs.

Eiropas čempionāts no 2024. gada 14. jūnija līdz 14. jūlijam norisināsies desmit Vācijas pilsētās.

Pašreizējā Eiropas čempione ir Itālija, kura 2021. gadā Londonā finālā pēcspēles sitienos pieveica Angliju.