Maļuka Eiropas U-23 čempionātā izcīna sesto vietu 200 metru kompleksajā peldējumā
Ieva Maļuka.
2023. gada 12. augusts, 12:05

Latvijas peldētāja Ieva Maļuka piektdien Dublinā Eiropas U-23 atklātā čempionātā peldēšanā 200 metru kompleksajā peldējumā izcīnīja sesto vietu.

Finālā Maļuka, veicot distanci divās minūtēs un 15,97 sekundēs, ierindojās sestajā pozīcijā desmit peldētāju konkurencē.

Uzvaru izcīnīja amerikāniete Džastina Kozana, kura finišēja divās minūtēs un 12,98 sekundēs. Otro vietu ieņēma Īrijas pārstāve Elena Volša, zaudējot 0,14 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza Hanna Bergmane no Zviedrijas, kura piekāpās 2,14 sekundes. Latvijas peldētāja atpalika no uzvarētājas 2,99 sekundes.

Jau ziņots, ka priekšsacīkstēs, kas arī norisinājās piektdien, Maļuka savā peldējumā bija trešā, bet summā uzrādīja sesto rezultātu.

Šovasar Maļuka pasaules čempionātā Japānā šajā distancē laboja sev piederošo valsts rekordu, finišu sasniedzot pēc divām minūtēm un 15,33 sekundēm.

Tikmēr sestdien Ieva Maļuka izcīnīja 15. vietu 100 metru peldēšanā uz muguras. 100 metru peldēšanā uz muguras kvalifikācijā Maļuka ar rezultātu minūte un 3,87 sekundes ierindojās 15. vietā 19 sportistu vidū.

200 metros brasā 17. vietu 25 sportistu vidū izcīnīja Marko Priednieks, kurš finišu sasniedza pēc divām minūtēm un 19,23 sekundēm.

50 metru peldēšanā uz muguras 33. vietu 40 sportistu konkurencē ieņēma Ronens Kermans, kurš finišēja pēc 26,95 sekundēm.

50 metros brīvajā stilā blakus ierindojās abi Latvijas peldētāji. Kristaps Miķelsons ar rezultātu 23,71 sekunde finišēja 48., bet Dāgs Kristofers Breģis ar rezultātu 23,76 sekundes ieņēma 49. vietu 64 peldētāju konkurencē.

Nevienam no Latvijas peldētājiem neizdevās iekļūt finālā.

Latviju šajā čempionātā pārstāv Ieva Maļuka, Kristaps Miķelsons, Ronens Kermans, Dāgs Kristofers Breģis, Marko Priednieks un Staņislavs Šakels. Sportistus šajā čempionātā pavada trenere Aiva Miķelsone.

Vēsturē pirmais Eiropas U-23 čempionāts, kurā piedalās arī citu pasaules daļu pārstāvji, norisināsies līdz svētdienai un tajā piedalīsies kopumā apmēram 400 sportistu.