Žabēra reabilitējas Ribakinai par zaudējumu pērn Vimbldonas finālā
Tunisijas tenisiste Onsa Žabēra otro gadu pēc kārtas iekļūst Vimbldonas pusfinālā.
2023. gada 12. jūlijs, 18:33

Tunisijas tenisiste Onsa Žabēra trešdien Vimbldonas čempionāta ceturtdaļfinālā uzvarēja pērnā gada čempioni Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas.

Planētas sestā rakete Žabēra ranga trešajā pozīcijā esošo Ribakinu uzvarēja ar rezultātu 6-7 (5:7), 6-4, 6-1.

Pērn finālspēlē Žabēra bija tā, kura uzvarēja pirmajā setā, bet zaudēja abos divos, Ribakinai kļūstot par čempioni.

Pirmajā setā Žabēra neizmantoja vienu setbumbu, taču nākamajos divos pieļāva mazāk kļūdu nekā pretiniece un guva vairāk punktu ar uzbrukuma sitieniem.

Žabēras pretiniece pusfinālā būs planētas otrā rakete Arina Sabaļenka, kura ar 6-2, 6-4 uzvarēja amerikānieti Medisonu Kīzu (WTA 18.).

Sabaļenkas šīs sezonas bilance "Grand Slam" turnīros ir 17 uzvaras un viens zaudējums. Austrālijā viņa kļuva par čempioni, bet Francijā apstājās pusfinālā.

Par otru ceļazīmi uz finālu cīnīsies ukrainiete Elina Svitoļina (WTA 76.) un čehiete Markēta Vondroušova (WTA 42.).

Tikmēr pasaules ranga līderis Karloss Alkarass trešdien pirmo reizi karjerā sasniedza Vimbldonas čempionāta pusfinālu, kurā viņa pretinieks būs neitrālais tenisists Daniils Medvedevs.

Spānis Alkarass ceturtdaļfinālā ar 7-6 (7:3), 6-4, 6-4 bija pārāks pār Dānijas tenisistu Holgeru Rūni (ATP 6.).

Alkarasam tas būs jau otrais "Grand Slam" pusfināls šosezon. Pirms mēneša viņam izdevās iekļūt labāko četriniekā arī Francijas čempionātā, kurā viņš pusfinālā atzina Novaka Džokoviča pārākumu.

Savukārt Medvedevs, kurš pasaules rangā ieņem trešo vietu, ceturtdaļfinālā ar 6-4, 1-6, 4-6, 7-6 (7:4), 6-1 pārspēja amerikāni Kristoferu Jūbenku (ATP 43.), pirmo reizi karjerā iekļūstot Vimbldonas čempionāta pusfinālā.

Dienu iepriekš savu 12. Vimbldonas čempionāta pusfinālu sasniedza titulētais Serbijas tenisists Novaks Džokovičs un itālis Janiks Sinners, kurš labāko četriniekā spēlēs pirmo reizi.

Sezonas trešais "Grand Slam" turnīrs - Vimbldonas čempionāts - norisināsies līdz 16. jūlijam.