"Real" Spānijas futbola klasikā grauj "Barcelona" un iekļūst kausa finālā
Karims Benzemā bija iesaistīts visos četros Madrides "Real" vārtu guvumos.
2023. gada 6. aprīlis, 10:11

Karimam Benzemā piedaloties visos četros vārtos, Madrides "Real" trešdien Spānijas futbola klasikā jeb "el clasico" pārspēja savu principiālo pretinieci "Barcelona" un sasniedza Karaļa kausa finālu.

Pusfināla atbildes spēlē madridieši viesos uzvarēja ar 4:0 (1:0) un divu maču summā bija pārāki ar 4:1.

Pirmā puslaika kompensācijas laikā barselonieši neizmantoja iespēju izvirzīties vadībā, turpretī "Real" pretuzbrukumā panāca 1:0, Vinisiusa Žuinora vārtos raidītajai bumbai noslēgumā kāju pieliekot Karimam Benzemā.

Otrā puslaika ievadā, 50. minūtē, pēc Lukas Modriča piespēles Benzemā vienā pieskārienā tikpat kā no soda laukuma līnijas sita bumbu mērķī - 2:0. Astoņas minūtes vēlāk francūzis realizēja 11 metru soda sitienu, nostiprinot vadību spēlē un arī summā.

Desmit minūtes pirms pamatlaika beigām pēc Vinisiusa piespēles Benzemā nonāca viens pret vārtiem un panāca 4:0.

"Barcelona" Spānijas kausā uzvarējusi 31 reizi, bet "Real" - 19 reizes.

Kausa fināls notiks 6. maijā Seviljā un tajā madridieši cīnīsies ar "Osasuna" vienību.

Pērnsezon finālā Seviljas "Real Betis" pēcspēles sitienu sērijā pārspēja "Valencia" vienību.

Savukārt Latvijas futbola izlases uzbrucēja Vladislava Gutkovska pārstāvētā Čenstohovas "Rakow" komanda sasniedza šīs sezonas Polijas kausa finālu, kurā tiksies ar Varšavas "Legia" komandu.

Pusfinālā "Rakow" viesos ar rezultātu 1:0 (0:0) pārspēja Lenčnas "Gornik" vienību.

Gutkovskis bija "Rakow" sākumsastāvā un laukumā pavadīja 78 minūtes, kuru laikā piedalījās pretinieku vārtu apdraudēšanā, pirmajā puslaikā ar galvu tikai nedaudz sitot bumbu pāri pārliktnim.

Vienīgos vārtus spēles 47. minūtē guva Bartošs Novaks, izpildot precīzu sitienu no tuvas distances.

Gutkovska pārstāvētā vienība ir iepriekšējo divu kausa izcīņu uzvarētāja.

2020./2021. gada sezonā Gutkovskis Polijas kausa izcīņā ar pieciem gūtiem vārtiem bija turnīra labākais bombardieris. Šosezon viņš kausā ir bez gūtiem vārtiem.