Porziņģis gūst 41 punktu un labo karjeras rezultativitātes rekordu
2022. gada 28. novembris; Vašingtona, Kolumbijas apgabals, ASV; Vašingtonas "Wizards" centrs Kristaps Porziņģis (6) raida bumbu, kamēr Minesotas "Timberwolves" aizsargs Džeilens Novels (4) skatās.
2022. gada 29. novembris, 08:19

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis pirmdien guva 41 punktu Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē un laboja savu karjeras rezultativitātes rekordu.

Iepriekšējais karjeras rekords, kuru Porziņģis sasniedza 2017. gadā, kad vēl pārstāvēja Ņujorkas "Knicks", bija 40 punkti. Tāpat latvietis laboja šajā spēlē sasniegto rekordu vienā puslaikā gūtajos punktos, pirmdien pirmajās 24 minūtēs iemetot 29 punktus, kas ir par trīs vairāk nekā 2017. gada spēlē pret Indiānas "Pacers".

Porziņģis pirmdien laukumā pavadīja 30 minūtes un 54 sekundes, grozā raidot sešus no astoņiem divpunktu metieniem, sešus no desmit tālmetieniem un visus 11 soda metienus. Visus sešus tālmetienus liepājnieks realizēja pirmajā puslaikā, turklāt viņš bija precīzs pirmajos četros mēģinājumos, palīdzēdams panākt 21:6.

Tāpat viņš izcīnīja četras atlēkušās bumbas, atdeva trīs rezultatīvas piespēles, pārtvēra divas bumbas, bloķēja trīs metienus, pieļāva vienu kļūdu un trīsreiz pārkāpa noteikumus. "Wizards" ar latvieti laukumā iemeta par 13 punktiem vairāk nekā ielaida.

Rezultatīvi pirmdien bija arī Kails Kuzma un Bredlijs Bīls, kuri kopā ar Porziņģi veido "Wizards" vadošo trijotni. Viņi guva attiecīgi 23 un 22 punktus, Kuzmam pievienojot arī deviņas rezultatīvas piespēles un astoņas atlēkušās bumbas.

Pretiniekiem 29 punktus guva Entonijs Edvards, bet 23 punkti bija Džeilenam Novelam. Rūdijs Gobērs guva 19 punktus un izcīnīja septiņas bumbas zem groziem.

Trešajā ceturtdaļā traumas dēļ maču noslēdza "Timberwolves" zvaigzne Karls Entonijs Taunss, kuram konstatēts labās kājas ikra muskuļa sastiepums.

"Wizards" ar 11 uzvarām 21 mačā ieņem septīto vietu Austrumu konferencē, kamēr "Timberwolves" ar desmit panākumiem 21 cīņā ir desmitajā pozīcijā Rietumu konferencē.

Nākamajā spēlē "Wizards" trešdien viesosies pie Bruklinas "Nets".

Citā spēlē Kevins Durants savā sezonas mačā guva 45 punktus un kaldināja Bruklinas "Nets" komandas uzvaru.

"Nets" savā laukumā ar rezultātu 109:102 (23:28, 29:23, 35:25, 22:26) uzvarēja Orlando "Magic" komandu.

Durents laukumā pavadītajās 39 minūtēs realizēja 19 no 24 metieniem no spēles, kā arī izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas un atdeva piecas rezultatīvas piespēles.

Uzvarētājiem Kairijs Ērvings pievienoja 20 punktus un Niks Klekstons - 17 punktus un 13 atlēkušās bumbas. Otrajā puslaikā mājiniekiem nevarēja palīdzēt Bens Simonss, kurš cīnās ar ceļgala savainojumu.

"Magic" komandā pa 24 punktiem guva šī gada drafta pirmais numurs Paolo Bankēro un Bols Bols, bet 21 punkts bija Francam Vāgneram. Orlando basketbolisti zaudējuši piecās spēlēs pēc kārtas un septiņās no pēdējām astoņām cīņām.

Citā spēlē Devins Bukers guva 44 punktus un palīdzēja Fīniksas "Suns" komandai izcīnīt piekto izvaru pēc kārtas. "Suns" viesos ar rezultātu 122:117 (31:26, 32:38, 28:20, 31:33) uzvarēja Sakramento "Kings".

Bukers arī izcīnīja astoņas atlēkušās bumbas un pārtvēra sešas bumbas. Deandrē Eitons piebalsoja ar 17 punktiem un 12 atlēkušajām bumbām.

"Kings" no zaudējuma neglāba Malika Monka 30 punkti, kā arī Domanta Saboņa 17 punkti, desmit rezultatīvās piespēles un deviņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr šīs sezonas debitants Endrū Nembhārds realizēja pēdējās sekundes tālmetienu, izraudams Indiānas "Pacers" komandai uzvaru viesos pār Losandželosas "Lakers" - 116:115 (29:32, 27:30, 28:31, 32:22).

Drafta 31. numurs Nembhārds maču noslēdza ar 12 punktiem, bet divreiz vairāk punktu bija Tairīsam Halibērtonam, kurš atzīmējās arī ar 14 rezultatīvām piespēlēm, pēdējo no tām uzvaras metienā. Cits debitants Benedikts Maturins guva 23 punktus.

"Lakers" rindās Entonijs Deiviss guva 25 punktus un izcīnīja 13 atlēkušās bumbas, 24 punkti bija Raselam Vestbrukam, bet 21 punkts - Lebronam Džeimsam.

Šajā sezonā NBA regulārajā čempionātā komandas aizvadīs 82 mačus. Šobrīd vienības pārkāpušas ceturto daļu no regulārā čempionāta.