Latvijas "Gada balvas sportā 2015" galveno apbalvojumu nominācijā "Mūža ieguldījums Latvijas sportā" saņems BMX pamatlicējs valstī Jānis Siliņš.

Latvijas "Gada balvu sportā" par mūža ieguldījumu saņems BMX pamatlicējs Siliņš

Citi sporta veidi
2015. gada 25. novembrī 14:50 2015. gada 25. novembrī 14:50
Latvijas "Gada balvas sportā 2015" galveno apbalvojumu nominācijā "Mūža ieguldījums Latvijas sportā" saņems BMX pamatlicējs valstī Jānis Siliņš, trešdien preses konferencē pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Balva Siliņam tiks pasniegta par nopelniem Latvijas BMX klubu sistēmas izveidē.

Tāpat trešdien kļuva zināms, ka uz Latvijas labākā sportista godu šogad pretendē skeletonisti Martins un Tomass Dukuri, bobslejists Oskars Melbārdis, bokseris Mairis Briedis un basketbolists Kristaps Porziņģis.

Savukārt uz labākās sportistes godu pretendēs cīkstone Anastasija Grigorjeva, septiņcīņas sportiste Laura Ikauniece-Admidiņa, tenisiste Aļona Ostapenko, kā arī šķēpmetējas Sinta Ozoliņa un Madara Palameika.

Nominācijā "Labākais Latvijas treneris" starp kandidātiem ir Ikaunieces-Admidiņas treneris Andis Austrups, vīriešu basketbola valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis un bobsleja izlases galvenais treneris Sandis Prūsis. Nominācijā "Labākais tehnisko sporta veidu sportists" pretendentu vidū ir motokrosa braucējs Pauls Jonass, rallijkrosists Jānis Baumanis un motokrosa braucējs ekipāžām ar blakusvāģi Kaspars Stupelis. Savukārt balvas "Gada uzlecošā zvaigzne" pretendenti ir Porziņģis, svarcēlāja Rebeka Koha, kā arī pludmales volejbola pāris Tīna Laura Graudiņa un Paula Nikola Ņečiporuka.

Tikmēr balvas "Labākā Latvijas komanda individuālajos sporta veidos" nominanti ir Melbārža četrinieka ekipāža ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu, pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš un kamaniņu braucēji brāļi Andris un Juris Šici. Tikmēr nominācijā "Labākā Latvijas sporta spēļu komanda" pretendentu vidū atrodams spīdveja klubs Daugavpils "Lokomotīve", Latvijas vīriešu basketbola izlase un futbola komanda "Liepāja".

Latvijas "Gada balvas sportā 2015" nominanti izvirzīti kopumā 11 nominācijās. Šogad sarakstu papildinājusi jauna nominācija - "Gada notikums tautas sportā", kurā tiks apbalvots gada labākais masu pasākums.

Balvu ieguvēji kļūs zināmi vien svinīgajā noslēguma ceremonijā 23.decembrī Latvijas Dzelzceļa muzejā.

Pretendentus šajās nominācijās izvirzīja sporta federāciju padomes, LOK pārstāvji, sporta žurnālisti un citi nozares eksperti, un uzvarētājus noteiks žūrija. Savukārt līdzjutēju balsojumā tiks noskaidrots Latvijas populārākais sportists.

Pērn par gada Latvijas labākajiem sportistiem tika nosaukti skeletonists Martins Dukurs un cīkstone Anastasija Grigorjeva, savukārt par populārāko sportistu tika nosaukts valsts rallijkrosa zvaigzne Reinis Nitišs.

LOK un "Igo Japiņa Sporta aģentūra" prestižo sporta balvu pasniegšanas ceremoniju rīko jau 11.reizi.

LETA/Foto: Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

Šveices policija izmeklē uzbrukumu ar cirvi: kas zināms par Latvijas pilsoni, kurš tajā vainojams? 39
Pēc žūrijas lēmuma “X faktoru” atstāj Nadežda Maņkeviča
Ķezā iekuļas politiķis, kurš joko par resnām dāmām un vienlaikus strādā Sieviešu vienlīdzības jautājumu komisijā
Pievienot komentāru