Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Plēsnieks raušanā tika galā ar 179 kilogramiem, bet grūšanā pacēla 226 kilogramus, kas ir jauns Latvijas rekords.

Svarcēlājs Plēsnieks ar jaunu Latvijas rekordu izcīna bronzu pasaules čempionātā. FOTO 8

Citi sporta veidi
2015. gada 28. novembrī 09:50 2015. gada 28. novembrī 09:50
Latvijas vadošais svarcēlājs Artūrs Plēsnieks piektdien ar jaunu valsts rekordu izcīnīja trešo vietu ASV notiekošajā pasaules čempionātā.

Plēsnieks, kurš sacenšas svara kategorijā līdz 105 kilogramiem, raušanā tika galā ar 179 kilogramiem, bet grūšanā pacēla 226 kilogramus, kas ir jauns Latvijas rekords.

Zīmīgi, ka Plēsnieks neiekļuva labāko trīs sportistu vidū atsevišķi nedz raušanā, nedz grūšanā - pēc raušanas viņš bija tikai desmitajā vietā, bet grūšanā sasniedza ceturto labāko rezultātu.

Kopsummā latvietis pievarēja 405 kilogramus, kas ir par pieciem kilogramiem vairāk nekā iepriekšējais valsts rekords.

Par čempionu šajā svarā ar 421 kilogramu pārliecinoši kļuva Kazahstānu pārstāvošais sportists Aleksandrs Zajčikovs, bet sudrabu izcīnīja Davids Bedžanjans no Krievijas, kurš pacēla par desmit kilogramiem mazāk.

Tikmēr ceturtajā vietā palikušais krievs Timurs Nanijevs no Plēsnieka atpalika vien par kilogramu, bet piekto pozīciju ieņēmušais Armēnijas svarcēlājs Simons Martirosjans pacēla vēl par diviem kilogramiem mazāk.

Zīmīgi, ka Plēsnieks (pa labi) neiekļuva labāko trīs sportistu vidū atsevišķi nedz raušanā, nedz grūšanā. Tomēr summā sportists nodrošināja sev bronzas godalgu.

Pērn Plēsnieks pasaules čempionātā pacēla 390 kilogramus, kas viņam deva desmito vietu.

Oktobra sākumā Plēsnieks pārliecinoši triumfēja Eiropas čempionātā U-23 vecuma grupā, izdarot to trešo gadu pēc kārtas. Savukārt aprīlī Plēsnieks bija astotais Eiropas čempionātā pieaugušo konkurencē.

Kā ziņots, pirms nedēļas svētdien jaunu valsts rekordu uzstādīja arī talantīgā, 17 gadus vecā Latvijas svarcēlāja Rebeka Koha, kas pasaules čempionātu svara kategorijā līdz 53 kilogramiem noslēdza augstajā desmitajā vietā.

Oktobra sākumā Koha triumfēja Eiropas U-20 čempionātā, turklāt šogad viņa izcīnīja pārliecinošu panākumu arī kontinenta meistarsacīkstēs U-17 vecuma grupā un bija otrā pasaules jaunatnes čempionātā.

Pasaules čempionātā Latviju pārstāvēja tikai Koha un Plēsnieks, abiem spērot platus soļus pretim dalībai Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs. Olimpiādei iespējams kvalificēties gan pēc komandu, gan individuālā ranga, bet uz Latvijas sportistiem attiecas vien otrais no šiem. Ranga punktus būs iespējams nopelnīt arī nākamā gada Eiropas meistarsacīkstēs.

 

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 42
No teroristu gūsta atbrīvotā ģimene beidzot sniedz emocionālu un atklātu interviju kopā 24
Sociālā šova meitenēm morāla šķīstīšanās sagādā... neaptveramas grūtības 2
Skatīt visus komentārus