Daumants Dreiškens pēc bobsleja sezonas bija plānojies doties palīgā Gulbenes "Bukiem" basketbola laukumā, tomēr nu šis plāns ir jāatceļ.

Latvijas labākajam bobsleja stūmējam Dreiškenam nepieciešama operācija 8

Sports
2015. gada 22. decembrī 10:51
Pieredzējušā Latvijas bobsleja stūmēja Daumanta Dreiškena kājas trauma ir nopietna, tāpēc viņam uzreiz pēc sezonas nāksies veikt operāciju, pastāstīja sportists.

Dreiškens jau daudzus gadus ir bijis Latvijas labāko ekipāžu stūmējs, tomēr šogad viņš startē tikai Oskara Melbārža divniekā, bet četrinieku sacensībās nepiedalās. Līdz ar to ekipāžā ar olimpiskajiem medaļniekiem Melbārdi, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu brauc Matīss Miknis.

"Veselību varētu vēlēties labāku. Man ir neliela problēma Ahilam - uztaisījām izmeklēšanu un nonācām pie slēdziena, ka bez ķirurģiskas iejaukšanās neiztikt," izteicās Dreiškens. "Sezona uz zālēm un pretsāpju līdzekļiem jāiztur, bet nākamajā dienā pēc sezonas taisīsim vaļā."

Dreiškens stāstīja, ka nekādu traumu nav guvis, bet kāja vienā dienā vienkārši sākusi sāpēt. Kaut sacensībās, kad "kāja sateipota un iedzertas pretsāpju zāles", tā netraucē, sportists atzīst, ka nav pilnvērtīgi veicis sagatavošanās posmu.

"Brīva svētdiena - tā nav laba sajūta. Grūti nostāvēt malā, nevis pašam sildīties un startēt," par savām šīs sezonas izmaiņām stāstīja sportists, atzīstot, ka, iespējams, reizi šosezon nobrauks arī četrinieku mačos, jo janvāra vidū Pārksitijā gaidāmajā Pasaules kausa posmā gaidāmas divas četrinieku sacensības.

Tā kā Melbārža ekipāža šosezon izmēģina jaunās Nīderlandes ražotāja "Eurotech" kamanas, četrinieku sacensībās pagaidām nācies iztikt bez augstiem rezultātiem un Pasaules kausa kopvērtējumā samierināties ar piekto vietu. Savukārt divniekos Melbārdis un Dreiškens izcīnījuši trīs otrās vietas, allaž finišējot aiz vācieša Frančesko Frīdriha.

"Divniekos viss ir kārtībā. Varētu vēlēties labāku startu, bet, ņemot vērā apstākļus, pat ir labi, kā mēs pagaidām spirināmies," secināja Dreiškens. "Mājas trases priekšrocības Frīdrihs izmantoja, bet ar nepacietību gaidu, ko viņš parādīs Ziemeļamerikas posmos. Domāju, ka tur cīņa būs sīvāka."

Aizvadītajā nedēļas nogalē neierasti siltos laikapstākļos Siguldā risinājās Eiropas kausa posms bobslejā divnieku ekipāžām un skeletonā, kas kādā no šiem sporta veidiem bija pirmās oficiālās sacensības pēc vairāku gadu pārtraukuma. Paredzams, ka tuvāko divu sezonu laikā Siguldā varētu pirmoreiz vēsturē notikt Pasaules kauss bobslejā.

"Siguldas trase bobslejam ir interesanta. Ja godīgi, man tā ne pārāk patīk - sēžot aizmugurē, ir nepatīkama sajūta," atklāja Dreiškens. "Sigulda ir skarba trase, bet, lai notiktu Pasaules kauss Latvijā, esmu gatavs to minūti paciesties un izturēt rupjo braucienu. Būs ļoti interesanti, ja Pasaules kauss notiks Siguldā."

Dreiškens ir Soču olimpisko spēļu medaļnieks, kā arī karjeras laikā Jāņa Miņina un Melbārža ekipāžās kopā ticis pie trim pasaules čempionātu godalgām.

LETA/Foto: Evija Trifanova/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Purva Intas pēdējā vēlēšanās izpildīta. Viņa apglabāta pie savām mājām. FOTO 33
  • Ragaciema Agnese atklāj, kādas problēmas nomoka viņas klientus 42
  • Fotogrāfs, kurš nobildēja lakatā tērpto sievieti uz tilta: "Viņa bija šausmās!" 9