Džajhuks Sa mirkli pirms šausminošās traumas.

Par jaunieša piekaušanu diskvalificē olimpisko čempionu un Londonas spēļu neveiksminieku. VIDEO 1

Sports
2016. gada 4. janvārī 15:39
Par junioru vecuma sportista piekaušanu Dienvidkorejā uz desmit gadiem diskvalificēts 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Džajhuks Sa.

Par junioru vecuma sportista piekaušanu Dienvidkorejā uz desmit gadiem diskvalificēts 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Džajhuks Sa.

Kā vēsta vietējie mediji, Sa uzbrucis 21 gadu vecajam Vumanam Hvanam ceturtdien pie kāda bāra. Pēc notikušā Hvanam nepieciešama sešas nedēļas ilga atlabšana.

Korejas Svarcelšanas federācija paziņojumā izteikusies, ka "dziļi nožēlo, ka notikušais radījis bažas sabiedrībai". Savukārt Hvans medijiem izteicies, ka Sa uzbrucis, jo viņš ar paziņām runājis par kādu pāra iepriekš notikušu incidentu.

Lēmumu par bargo diskvalifikāciju vienbalsīgi pieņēma federācijas disciplinārā komiteja.

Olimpiskais čempions savam jaunākajam kolēģim iesitis pa seju. Nedēļas nogalē internetā tika nopludinātas fotogrāfijas ar cietušā Hvana izskatu, kas izsauca sašutuma vētru sabiedrībā, asi kritizējot Sa rīcību.

Sa, kurš startēja svarā līdz 77 kilogramiem, arī 2011.gadā izcīnīja bronzu pasaules meistarsacīkstēs, bet 2012.gada Londonas Olimpiādē viņš sacensību laikā guva traumu, kas lika izstāties. Šis šausminošais savainojums bija viens no visvairāk apspriestajiem notikumiem Londonas olimpiskajās spēlēs.

Dienvidkorejas sportā bijuši vairāki skandāli, kad sportisti vai treneri fiziski ietekmē savus gados jaunākos kolēģus vai audzēkņus. Pērn oktobrī trīskārtējais pasaules čempions šorttrekā Davuns Sins piekāva kādu juniora vecuma kolēģi, kurš viņam treniņā bija izrādījis konkurenci, par šo nodarījumu saņemot piecu mēnešu diskvalifikāciju.

Džajhuks Sa izlauž elkoni Londonas olimpiskajās spēlēs (Brīdinām, nepatīkams skats) - VIDEO


Kasjauns.lv, LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video
Pievienot komentāru

Noteikti izlasi

  • Ulmani neielaiž Saeimā. Eksprezidents ir ne pa jokam apvainojies 79
  • Zanes eksperiments ar rīsiem kļūst par īstu sensāciju Latvijā  9
  • Lietuvu satricina vēl viena traģēdija - suns saplosa mēnesi vecu bērnu 12