Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Džajhuks Sa mirkli pirms šausminošās traumas.

Par jaunieša piekaušanu diskvalificē olimpisko čempionu un Londonas spēļu neveiksminieku. VIDEO 1

Sporta zvaigznes
2016. gada 4. janvārī 15:39 2016. gada 4. janvārī 15:39
Par junioru vecuma sportista piekaušanu Dienvidkorejā uz desmit gadiem diskvalificēts 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Džajhuks Sa.

Par junioru vecuma sportista piekaušanu Dienvidkorejā uz desmit gadiem diskvalificēts 2008.gada Pekinas olimpisko spēļu čempions svarcelšanā Džajhuks Sa.

Kā vēsta vietējie mediji, Sa uzbrucis 21 gadu vecajam Vumanam Hvanam ceturtdien pie kāda bāra. Pēc notikušā Hvanam nepieciešama sešas nedēļas ilga atlabšana.

Korejas Svarcelšanas federācija paziņojumā izteikusies, ka "dziļi nožēlo, ka notikušais radījis bažas sabiedrībai". Savukārt Hvans medijiem izteicies, ka Sa uzbrucis, jo viņš ar paziņām runājis par kādu pāra iepriekš notikušu incidentu.

Lēmumu par bargo diskvalifikāciju vienbalsīgi pieņēma federācijas disciplinārā komiteja.

Olimpiskais čempions savam jaunākajam kolēģim iesitis pa seju. Nedēļas nogalē internetā tika nopludinātas fotogrāfijas ar cietušā Hvana izskatu, kas izsauca sašutuma vētru sabiedrībā, asi kritizējot Sa rīcību.

Sa, kurš startēja svarā līdz 77 kilogramiem, arī 2011.gadā izcīnīja bronzu pasaules meistarsacīkstēs, bet 2012.gada Londonas Olimpiādē viņš sacensību laikā guva traumu, kas lika izstāties. Šis šausminošais savainojums bija viens no visvairāk apspriestajiem notikumiem Londonas olimpiskajās spēlēs.

Dienvidkorejas sportā bijuši vairāki skandāli, kad sportisti vai treneri fiziski ietekmē savus gados jaunākos kolēģus vai audzēkņus. Pērn oktobrī trīskārtējais pasaules čempions šorttrekā Davuns Sins piekāva kādu juniora vecuma kolēģi, kurš viņam treniņā bija izrādījis konkurenci, par šo nodarījumu saņemot piecu mēnešu diskvalifikāciju.

Džajhuks Sa izlauž elkoni Londonas olimpiskajās spēlēs (Brīdinām, nepatīkams skats) - VIDEO


Kasjauns.lv, LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

Skolēni Krievijas pilsētā Oimjakonā -50 grādos iet uz skolu, jo mājās var palikt tikai no -52 50
Ātrās palīdzības dienests Austrālijā dalās sirdi plosošā stāstā par pacientes pēdējo vēlēšanos 7
Prātam neaptverami: piedzēries pusaudzis Rīgas skolā iekausta policistu 73
Pievienot komentāru