Priedulēna labāko rezultātu sasniedza abos braucienos un summā par 0,35 sekundēm apsteidza Kimberliju Bosu no Nīderlandes.

Skeletoniste Priedulēna kļūst par junioru pasaules čempioni 35

Sports
2016. gada 23. janvārī 16:07
Latvijas skeletoniste Lelde Priedulēna sestdien triumfēja junioru pasaules čempionātā. Savukārt vīru konkurencē sesto vietu guva Ivo Šteinbergs.

Priedulēna labāko rezultātu sasniedza abos braucienos un summā par 0,35 sekundēm apsteidza Kimberliju Bosu no Nīderlandes.

Iepriekš Priedulēna divreiz šajās sacensībās bija spējusi gūt ceturto vietu. Šī bija pēdējā reize, kad Priedulēna drīkstēja piedalīties pasaules junioru čempionātā.

Kā zināms, pirms šīs sezonas Priedulēnai Pasaules kausa posmos augstākā bija 12.vieta, bet šajā sezonā viņa pirmajos trijos posmos allaž bija labāko sešiniekā, turklāt 11.decembrī Kēnigsē trasē bija tikai 0,04 sekunžu attālumā no karjeras pirmā goda pjedestāla, izcīnot ceturto vietu.

Savukārt šī gada sākumā viņa piedalījās četrās Starpkontinentālā kausa sacensībās, visas reizes finišējot otrā. Pirms šīm sacensībām viņa savā skeletonistes karjerā nekad nebija kāpusi uz goda pjedestāla.

Trešo vietu sestdien guva vāciete Anna Farnsteta.

Tāpat astoto vietu guva latviete Endija Tērauda, kura pēc pirmā brauciena pat bija sestā, bet otrajā sasniedza astoto laiku. Viņa summā Priedulēnai zaudēja 1,33 sekundes, bet pēc pirmā brauciena pat bija priekšā regulārajai Pasaules kausa dalībniecei Jūlijai Kanakinai no Krievijas.

Kopā sacensībās startēja 23 atlētes.

Zīmīgi, ka vēl pirms neilga laika par Priedulēnas galveno konkurenti tika saukta viena no pasaules labākajām skeletonistēm Žaklīna Lelinga no Vācija, kura pasaules junioru čempionātā triumfēja iepriekšējās divas sezonas, tomēr viņa izlēma cīnīties par augstākajām vietām Pasaules kausā, tāpēc piektdien aizvadīja sacensības Kanādā.

Tikmēr vīriem Šteinbergs pēc pirmā brauciena bija piektais, bet otrajā sasniedza sesto rezultātu un uz šo vietu atkrita arī summā. Uzvaru guva krievs Ņikita Tregubovs, kuram Šteinbergs piekāpās par 1,09 sekundēm.

Pārējās vietas uz goda pjedestāla aizņēma vācietis Kilians fon Šleinics un Matija Gaspāri no Itālijas.

No citiem Latvijas sportistiem sestdien devīto vietu guva Krists Netlaus, kurš Tregubovam zaudēja 2,09 sekundes, bet Kristaps Zeila ieņēma 26.vietu starp 31 sportistu un otrajam braucienam nekvalificējās.

LETA/Foto: Romualds Vambuts, bobslejs.lv
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Aktierim Ivaram Pugam 56 gados ģimenes pieaugums 7
  • Slimnīcā blakus palātās piedzimst puika un meitene. Izrādās, viņus kaut kas vieno! 1
  • Marija Bērziņa: "Kad spēcīgas sievietes neatrod līdzvērtīgus vīriešus, viņas sāk pieprasīt no citiem" 0