Pēdējās divas šaušanas Rastorgujevam izvērtās neveiksmīgas un katrā no tiem tika nopelnīts pa diviem soda apļiem, kas liedza pacīnīties par augstu vietu.

Rastorgujevu pieviļ pēdējās divas šautuves un iedzīšanā paliek 21. vietā 4

Citi sporta veidi
2016. gada 23. janvārī 17:38 2016. gada 23. janvārī 17:38
Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Itālijā izcīnīja 21.vietu Pasaules kausa sestā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensības, bet uzvaru guva krievs Antons Šipuļins.

Rastorgujevs sacensības iesāka ļoti veiksmīgi. Kaut viņš startēja tikai no 36.vietas, jau pēc pirmās šaušanas Latvijas sportists bija pacēlies uz 18.vietu. Visus mērķus Rastorgujevs noguldīja arī otrajā šaušanā uz trešo reizi šautuvē ieslēpoja jau, kad atradās 11.vietā.

Tiesa, pēdējās divas šaušanas Rastorgujevam izvērtās neveiksmīgas un katrā no tiem tika nopelnīts pa diviem soda apļiem. Pēc ceturtās šaušanas Rastorgujevs bija atkritis līdz 24.vietai, bet finišā trīs pozīcijas atguva.

Šipuļins pēc piektās vietas sprintā sestdien četrās šaušanās pieļāva divas kļūdas, gūstot pirmo uzvaru šosezon. Otro vietu noturēja sprinta uzvarētājs Simons Šemps no Vācijas, kurš vienīgo kļūdu pieļāva pēdējā šaušanā un piekāpās Šipuļinam par 10,3 sekundēm.

Savukārt trešo vietu finiša spurtā izrāva Juhanness Tingness Bē, bet viņam sekoja Pasaules kausa īpašnieks francūzis Martēns Furkads, kurš sašāva visus 20 mērķus un pacēlās no 28.vietas. Zīmīgi, ka pirms trešās šaušanas Rastorgujevs jau bija panācis Furkadu.

Finišā Rastorgujevs atpalika no uzvarētāja par minūti un 59,8 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti pārliecinošs līderis ar 711 punktiem ir Furkads, kuram ar 550 punktiem seko sestdien astoto vietu guvušais norvēģis Tarjeijs Bē, bet Šipuļins ar 514 punktiem pacēlies uz trešo pozīciju.

Tikmēr Rastorgujevs ar 168 punktiem saglabājis 33.vietu, no pirmā trīsdesmitnieka atpaliekot par 23 punktiem.

Kā zināms, desmit kilometru iedzīšanā dāmām sestdien Baiba Bendika sasniedza jaunu karjeras rekordu un izcīnīja 41.vietu, bet uzvaru guva krieviete Jekaterina Jurlova.

Bendika pirmajās trijās šaušanās pieļāva pa vienai kļūdai un saglabāja aptuveni 49.vietu, kurā viņa arī bija pēc sprinta. Savukārt ceturtajā šaušanā Bendika bija nekļūdīga un pēc tās pakāpās uz 43.pozīciju. Pēc nākamās kontrolatzīmes Bendika pakāpās jau uz 40.pozīciju, tomēr pie kopvērtējuma punktiem viņai neizdevās tikt un finišs tika sasniegts 41.vietā, uzvarētājai zaudējot trīs minūtes un 25,3 sekundes.

Kā zināms, decembra sākumā Hohfilcenē Austrijā Bendika sprinta sacensībās izcīnīja 43.vietu, sasniedzot līdzšinējo karjeras augstāko rezultātu. Iedzīšanā viņa sestdien piedalījās otro reizi karjerā.

Cīņā par vadošajām vietām lielāko daļu distances ļoti pārliecinoši veica sprintā uzvarējusī Olga Podčufarova no Krievijas, kura trāpīja pirmajos 17 mērķus, tomēr pēdējos trīs šāvienus aizšāva garām. Vadību pēc ceturtās šaušanas pārņēma Jurlova, kura vienīgo kļūdu pieļāva pirmajā šaušanā, un finišēja kā pirmā.

Otro vietu pēdējos kilometros izrāva šveiciete Selīna Gasparīna, kura pēc sprinta bija tikai 16.pozīcijā un iedzīšanā arī pieļāva tikai vienu kļūdu. Viņai uzvarētājai zaudēja 12 sekundes, bet trešajā vietā vēl pēc sešām sekundēm finišēja Doroteja Vīrere no Itālijas.

Savukārt Podčufarova finišā guva tikai astoto vietu.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 679 punktiem saglabājusi šoreiz septīto vietu guvusī čehiete Gabriela Soukalova. Viņai ar 591 punktu seko Francijas sportiste Marī Dorēna-Abēra, kura sestdien finišēja tikai 26.pozīcijā, bet uz trešo vietu ar 564 punktiem pakāpusies Vīrere.

Posma noslēgumā svētdien gaidāmas stafetes sacensības vīriem un dāmām.

Pēc šī posma būs noslēdzies Pasaules kausa sezonas otrais trimestris. Februāra pirmajā pusē gaidāmi divi posmi Ziemeļamerikā, pēc tam marta pirmajā pusē Oslo apkārtnē, Holmenkollenē, risināsies pasaules čempionāts, bet sezona noslēgsies ar Pasaules kausa devīto etapu, kas notiks Hantimansijskā.

Kā zināms, Latvijas biatlona izlasē pavasarī notika lielas pārmaiņas un galvenā trenera amatā atgriezās Vitālijs Urbanovičs, turklāt viņam tagad palīdz kādreizējie valsts biatlonisti Ilmārs Bricis un Jēkabs Nākums. Tiesa, Rastorgujevs šovasar turpināja trenēties atsevišķi no pārējās komandas.

Pagājušajā sezonā Rastorgujevs Pasaules kausa kopvērtējumā guva 27.vietu, kas salīdzinājumā ar gadu iepriekš bija kritums par deviņām pozīcijām. Savukārt neviens cits Latvijas sportists pie Pasaules kausa ieskaites punktiem jau ilgāku laiku nav spējis tikt.

LETA/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

Īsti radošā garā atklāj Žaklīnas jauno izklaides TV kanālu 13
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 17
Britu modele apsūdz slaveno iluzionistu Deividu Bleinu izvarošanā 2
Skatīt visus komentārus