Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv X
Oskars Melbārdis un viņa vadošais stūmējs Daumants Dreiškens pēdējos mēnešus cīnās ar nopietniem savainojumiem, kas likuši izlaist vairākas sacensības.

Vīri ar raksturu! Savainojumu nomocītais Melbārža četrinieks izcīna Eiropas čempionāta bronzu 6

Citi sporta veidi
2016. gada 7. februārī 14:09 2016. gada 7. februārī 14:09
Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža svētdien izcīnīja trešo vietu Sanktmoricas trasē Šveicē notikušajā Pasaules kausa izcīņas septītajā posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, bet sesto vietu ieņēma Oskara Ķibermaņa ekipāža.

Kaut Melbārdim ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā bija tikai 21. starta numurs, turklāt visu brauciena laiku sniga, tas neliedza Latvijas pirmajai ekipāžai sasniegt sasniegt trešo labāko rezultātu.

Savukārt Ķibermanis ar stūmējiem Jāni Jansonu, Matīsu Mikni un Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena bija sestajā vietā.

Otrajā braucienā spēcīgāk sāka snigt pirms vadošajiem pilotiem - ja Ķibermanis, aizvadot labu braucienu un sasniedzot starta rekordu, stabili saglabāja sesto vietu, Melbārdi apsteidza Austrijas pilotu Benjaminu Maieru, tomēr Latvijas vadošā ekipāža pati apdzina vācieti Niko Valteru un summā saglabāja trešo vietu.

Arī Eiropas čempionāta ieskaitē Latvijas ekipāžas guva tieši trešo un sesto vietu.

Drošu uzvaru sacensībās izcīnīja vācieša Maksimiljana Arnta ekipāža, kas Maieru summā apsteidza par 0,18 sekundēm, bet Melbārdis un Ķibermanis uzvarētājam zaudēja attiecīgi 0,27 un 0,49 sekundes.

Zīmīgi, ka otrajā braucienā Ķibermanis sasniedza otro labāko rezultātu, bet Melbārdis - trešo.

Savukārt Uģis Žaļims, kā arī stūmēji Helvijs Lūsis, Raivis Zīrups un Intars Dambis, pēc pirmā brauciena bija 18.vietā, bet otrajā sasniedza septīto rezultātu un summā pakāpās uz 13.pozīciju. Viņi summā no līdera atpalika par 1,00 sekundēm un Eiropas čempionāta ieskaitē ieņēma 12.vietu.

Šī bija pirmā reize šosezon, kad Melbārdis sacensībās startēja ar visiem trim olimpiskajiem stūmējiem.

Pērn Latvija četrinieku sacensībās Sanktmoricā guva sensacionālu dubultuzvaru - ja Melbārža uzvara nebija negaidīta, otro vietu pārsteidzoši guva Žaļims.

Pasaules kausa kopvērtējumā četriniekiem pēc septiņiem posmiem līderpozīcijā ar 1490 punktiem ir nostiprinājies Arnts, kuram ar 1370 punktiem seko šoreiz ceturto vietu guvušais tautietis Frančesko Frīdrihs, bet trešajā vietā ar 1336 punktiem ir šveicietis Riko Peters, kurš svētdien samierinājās ar septīto vietu.

Uz devīto vietu ar 914 punktiem pakāpies vienu posmu izlaidušais Ķibermanis, ar 776 punktiem 13.pozīciju saglabājis Žaļims, bet trīs sacensības izlaidušais Melbārdis ar 720 punktiem atrodams 15.pozīcijā.

Tikmēr starptautiskās federācijas rangā, kas nosaka starta grupas sacensībās, Ķibermanis ieņem desmito vietu, bet Žaļims un Melbārdis ir attiecīgi 16. un 20.pozīcijā.

Kā zināms, muguras problēmu dēļ izlases līderis Melbārdis janvārī izlaida ASV trasēs Leikplesidā un Pārksitijā notikušos etapus, zaudējot sezonas pirmajā daļā iegūtās pozīcijas Pasaules kausa kopvērtējumā. Trasē viņš atgriezās iepriekšējā etapā, kad Kanādas trasē Vistlerā notika divas divnieku sacensības.

Šajā sestdienā divnieku sacensībās uzvarēja šveicietis Beāts Hefti, bet Žaļims ar Dambi ieguva piekto vietu Eiropas čempionātā un septīto Pasaules kausa ieskaitē. Tikmēr Melbārdis ar Dreiškenu Pasaules kausa posmā ierindojās dalītajā desmitajā vietā, uzrādot vienādu rezultātu ar kopvērtējuma līderi Frančesko Frīdrihu no Vācijas. Savukārt Ķibermanis ar Mikni palika uzreiz aiz viņiem, ieņemot 12.pozīciju. Eiropas čempionātā Melbārdis attiecīgi astotajā vietā, bet Ķibermanis - desmitais.

Pēc šīs nedēļas nogales sacensībām sportisti dosies uz Austrijas trasi Īglsu, kur nākamās divas nedēļas notiks pasaules čempionāts, bet sezona tiks noslēgta pašā februāra izskaņā ar vēl vienām sacensībām Vācijas trasē Kēnigsē.

Pagājušajā sezonā Latvijas spēcīgākais pilots Melbārdis kļuva par Pasaules kausa uzvarētāju gan divnieku, gan četrinieku, gan neoficiālajā kopējā ieskaitē. Viņš ir piektais pilots mūsdienu bobsleja vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam. Toreiz astoņos PK posmos notikušajās 16 sacensībās Melbārdis tikai reizi nekāpa uz goda pjedestāla, ierindojoties piektajā vietā divnieku mačos Kēnigsē. Viņa kontā bija septiņas uzvaras.

Pirms šīs sezonas Latvijas komanda sāka sadarbību ar Nīderlandes ražotāju "Eurotech", bet sezonas sākumā komanda ar augstiem rezultātiem neizcēlās un sezonas pirmajos trijos posmos pirms savainojuma gūšanas četriniekos Melbārža ekipāža netika augstāk par piekto vietu.

LETA/Foto: EPA/LETA

Citi šobrīd lasa

Martinu Dukuru diskvalificē. Mūsu skeletona zvaigzne paliek bez devītā Pasaules kausa uzvarētāja titula 157
Mazs zēns, neviena nepieskatīts, Pļavniekos izkrīt pa 3. stāva logu; viņu sniegā atraduši garāmgājēji 35
"Rīgas ūdens" iedzīvotājiem pēkšņi piestādījis savādus rēķinus tūkstošiem eiro apmērā 47
Skatīt visus komentārus