Berķis atzina, ka pašam viņam neesot konkrēta viedokļa, vai "Mildronātu" ir nepieciešams iekļaut aizliegto vielu sarakstā.

Dopinga apkarotājs: "Mildronāta" iekļaušana aizliegto vielu sarakstā var radīt problēmas Latvijas sportistiem 18

Sports
2016. gada 12. februārī 10:29
Farmācijas ražotāja "Grindeks" medikamenta "Mildronāts" iekļaušana sportā aizliegto vielu sarakstā un vieglā pieejamība var radīt problēmas Latvijas sportistiem, Latvijas Radio atzina Valsts Sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis.

"Es ceru, ka problēmas sportistiem neradīsies, jo savlaicīgi sākām informēt un sportistiem vajadzētu būt pārtraukušiem "Mildronāta" lietošanu," sacīja Berķis, gan atzīmējot, ka preparāts ir viegli pieejams aptiekās bez receptes, turklāt organismā tā pēdas paliek uz mēnesi līdz diviem, tāpēc problēmas Latvijas sportistiem var rasties.

Berķis atzina, ka pašam viņam neesot konkrēta viedokļa, vai "Mildronātu" ir nepieciešams iekļaut aizliegto vielu sarakstā. Berķis pastāstīja, ka VSMC sadarbībā ar "Grindeks" vērsās Pasaules antidopinga aģentūrā, paužot viedokli, ka medikamentu nevajadzētu iekļaut minētajos sarakstos, taču Latvijas viedoklis netika ņemts vērā. Ražotājs var apstrīdēt minēto lēmumu, bet VSMC to atkārtoti darīt pašlaik nedomā.

Berķis atzina, ka dopinga lietošanā pieķerto Latvijas sportistu skaits ir diezgan liels: pērn pieķerti seši dopinga lietotāji, vēl pirms gada - astoņi, bet pirms tam fiksēts pa vienam līdz četriem gadījumiem gadā.

Dopinga apkarotājs pastāstīja, ka pārbaužu skaits par valsts budžeta līdzekļiem ir neliels, tāpēc var pieņemt, ka gadījumā, ja būtu vairāk pārbaužu, būtu arī vairāk atklātu dopinga lietošanas gadījumu. Pērn Latvijas sportistiem veiktas 306 analīzes. VSMC gribētu veikt vairāk pārbaužu, taču analīzes ir ļoti dārgas.

Vislielākais dopinga lietošanas gadījumu skaits ir pauverliftingā, kur pati federācija apzinās problēmu un paši organizē pastiprinātas dopinga pārbaudes.

LETA/Foto: Baiba Aprāne
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • Liepājniekus izbrīna pārsteidzošs atklājums: pie lidostas uzieti grāvji, kas atgādina lidmašīnu kontūras 21
  • Grūst Labklājības un Ekonomikas ministrijas ēkas: sienas sapuvušas, apmetums krīt uz galvas 43
  • Jaunumi Daugavpils traģēdijā: balkonā, no kura nokrita meitene, kaut kas dega 9