Girgensonam piespēle, "Sabres" Otavā zaudē bullīšos. VIDEO
Girgensons un Aikels sveic Metu Moulsonu ar gūtajiem vārtiem, kuram tie bija pirmie pēc 44 spēļu klusuma perioda.
2016. gada 17. februāris, 12:19

Latvijas hokejists Zemgus Girgensons otrdien izcēlās ar rezultatīvu piespēli, taču viņa pārstāvētā komanda Bufalo "Sabres" izbraukumā piedzīvoja zaudējumu Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā.

"Sabres" viesos ar 1:2 (1:1, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1) pēcspēles metienu sērijā zaudēja Otavas "Senators". Zīmīgi, ka "Sabres" pēcspēles metienu sērijā vārtus nav guvusi kopš pagājušā gada oktobra, nerealizējot 14 metienus pēc kārtas. Bufalo šosezon pēcspēles metienu sērijās uzvarējusi tikai vienā no sešām reizēm.

Girgensons izcēlās ar rezultatīvu piespēli, izdarīja metienu pa pretinieku vārtiem, izpildīja spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu, zaudēja divus iemetienus un maču pabeidza ar pozitīvu lietderības koeficientu +1.

"Sabres" labā vienīgos vārtus guva kanādiešu uzbrucējs Mets Moulsons, kurš Bufalo vienību izvirzīja vadībā pirmajā periodā pēc amerikāņa Džeka Aikela un Girgensona rezultatīvajām piespēlēm.

Minūti vēlāk "Senators" panāca neizšķirtu, kad savus pirmos vārtus NHL spēlētāja karjerā guva amerikāņu uzbrucējs Raiens Dzingels. Savukārt teicamu spēli Otavas komandā aizvadīja amerikāņu vārtsargs Kreigs Andersons, kurš atvairīja 38 pretinieku metienus. Pēc spēles metienu sērijā uzvaras vārtus "Senators" labā guva Bobijs Raiens.

Girgensonam šī bija otrā spēle pēc traumas sadziedēšanas, kas viņam pirms tam liedza piedalīties trīs mačos.

"Sabres" iepriekšējās divās spēlēs guva uzvaru, savukārt "Senators" ar šo panākumu pārtrauca trīs zaudējumu sēriju. Abām komandām šosezon šī bija trešā tikšanās un otro reizi uzvaru guva "Senators".

Kā zināms, "Sabres" šajā mačā nevarēja palīdzēt viens no komandas līderiem kanādiešu uzbrucējs Evanders Keins, kurš svētdien Toronto apmeklēja Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Visu zvaigžņu spēli. Hokejists mājās atgriezās ļoti vēlu, tāpēc pirmdien nogulēja komandas treniņu. Kluba vadība spēlētāju sodīja par disciplīnas pārkāpumu.

Girgensons šosezon piedalījies 46 mačos, guvis piecus vārtus, izdarījis septiņas rezultatīvas piespēles un nopelnījis negatīvu lietderības koeficientu -2.

"Sabres" komanda ar 58 spēlēs izcīnītiem 53 punktiem ieņem septīto vietu Atlantijas okeāna divīzijas kopvērtējumā, bet Austrumu konferencē ir 14.pozīcijā, savukārt "Senators" tikpat mačos izcīnījusi par pieciem punktiem vairāk.

Girgensons asistē Metam Moulsonam - video: Mača labākie momenti - video: LETA/Foto: Ekrānuzņēmums no video