"Pats pieklājīgākais prezidents" - Dmitrijs Tarasovs par šī T-krekla parādīšanu var saņemt diskvalifikāciju.

Krievu futbolists pēc spēles Stambulā izrāda cieņu Putinam. FOTO 15

Sports
2016. gada 17. februārī 16:16
Krievijas futbola kluba Maskavas "Lokomotiv" pussargam Dmitrijam Tarasovam draud ilgstoša diskvalifikācija, jo viņš otrdien pēc UEFA Eiropas līgas 1/16 fināla spēles Stambulā demonstrēja T-kreklu ar Krievijas prezidenta Vladimira Putina attēlu.

Kā zināms, "Lokomotiv" viesos 1/16 fināla pirmajā spēlē ar 0:2 (0:1) zaudēja Turcijas klubam Stambulas "Fenerbahce".

Pēc spēles Tarasovs, vēl esot laukumā, novilka savu futbolista kreklu, bet zem tā atradās T-krekls ar Putina attēlu un uzrakstu "Pats pieklājīgākais prezidents", vēsta aģentūra "R-Sport".

Par šādu rīcību futbolists var saņemt sodu, jo UEFA noteikumi paredz, ka organizācijas rīkotajos turnīros ir aizliegta jebkāda veida ideoloģiska, politiska vai reliģioza propaganda. Tāpat noteikumos teikts, ka par cilvēka vai cilvēku grupas cieņas aizskaršanu jebkādā veidā vainīgajam var tikt piešķirta desmit spēļu diskvalifikācija.

Tarasova rīcība var tikt traktēta kā disciplinārā reglamenta pārkāpums un acīmredzama provokācija, par ko soda sankcijas var saņemt arī viņa pārstāvētais klubs.

Kā zināms, starp Krieviju un Turciju kopš pērnā gada nogales valda ļoti saspīlētas attiecības, jo Turcijas gaisa spēki pie Sīrijas robežas 24.novembrī notrieca Krievijas bumbvedēju, kas, kā apgalvo Turcijas puse, bija pārkāpis tās gaisa telpu.

Pats futbolists pēc spēles sacīja, ka šādu T-kreklu izvēlējies, jo ciena Putinu un vēlējies viņu atbalstīt. "Tas ir mans prezidents. Es viņu cienu un gribēju parādīt, ka vienmēr ar viņu esmu kopā," skaidroja Tarasovs.

Atmosfēra pirms spēles Stambulā bija nokaitēta, jo "Fenerbahce" līdzjutēji ar pudelēm apmētāja "Lokomotiv" komandas autobusu, kad tas devās uz spēli. Policija pēc tam aizturēja trīs uzbrucējus. Tāpat cieta arī Krievijas kluba līdzjutēju autobuss, kuru vietējie fani apmētāja ar akmeņiem.

Kā zināms, UEFA Eiropas līgas 1/16 finālā spēlēs arī Latvijas futbola izlases pamatvārtsarga Andra Vaņina pārstāvētā Šveices kausa ieguvēja "Sion", kas ceturtdien mājās sacentīsies ar Portugāles vienību Bragas "Sporting".

LETA/Foto: AFP/LETA
Skatīt visus komentārus

Noteikti izlasi

  • 10 populārākās kļūdas, ko pieļauj meiteņu audzināšanā
  • Reirs pat nevarot normāli strādāt. Labklājības ministrija skaidro, kādēļ brūk tās ēka 14
  • Triju meitu mātes lūdz atsākt izmeklēšanu pret, viņuprāt, netiklu sporta treneri 21