Kašķis starp Latvijas Vieglatlētikas savienību un „Daugavas” stadionu par atlētu treniņu apmaksu beidzot esot atrisināts. Latvijas olimpiešiem par saviem treniņiem nenāksies maksāt no savas kabatas, sola Vieglatlētikas savienības prezidents Guntis Zālītis.

Latvijas olimpiešiem par treniņiem tomēr nevajadzēs maksāt no savas kabatas 12

Citi sporta veidi
2016. gada 25. februārī 06:11 2016. gada 25. februārī 06:11
Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS) prezidents Guntis Zālītis Kasjauns.lv apliecināja, ka valstsvienības atlētiem tomēr no savas kabatas nevajadzēšot maksāt par treniņiem „Daugavas” stadionā un viņi mierīgi varēs gatavoties Riodežaneiro olimpiskajā spēlēm. Pārpratums ar stadiona vadību esot atrisināts.

Kasjauns.lv jau rakstīja, ka Daugavas stadiona un Latvijas Vieglatlētikas savienības nesaskaņu dēļ valsts vadošajiem vieglatlētiem, tostarp vasarā gaidāmo Riodežaneiro olimpisko spēļu dalībniekiem, varētu nākties pašiem maksāt par treniņu iespēju stadiona sporta objektos.

Latvijas izlases dalībniece Gunta Latiševa - Čudare sociālajos tīklos publicēja fotogrāfiju ar stadiona administrācijas paziņojumu, ka no 22. februāra LVS sportistiem par stadiona infrastruktūras izmantošanu jāveic iepriekšēja apmaksa par individuālu apmeklējumu 2,50 eiro apmērā.

Stadiona administrācija LVS piesūtījusi teju 2500 eiro lielu rēķinu par vieglatlētu treniņiem „Daugavas” stadionā janvārī. Savukārt Zālītis paziņoja, ka šo rēķinu uzskata par „informatīvu” un negrasoties to apmaksāt.  Viņa arguments bija – līdz pērnā gada beigām „Daugavas” stadionam par valstsvienības atlētu treniņiem maksāja no valsts dotācijām, ko LVS caur Latvijas Olimpisko komiteju piešķīra Izglītības un zinātnes ministrija, un tā jābūt arī turpmāk.

Tomēr no šī gada šādas dotācijas nepiešķir. Stadions nav saņēmis naudu par sportistu treniņiem un tādēļ stadiona administrācija bija nolēmusi iekasēt priekšapmaksu par treniņiem. Tas sportistos radīja, maigi izsakoties, neizpratni un Latiševa – Čudare šī apstākļa dēļ pat draudēja boikotēt Latvijas čempionātu. Līdzīgu lēmumu bija gatava pieņemt arī viena no Latvijas labākajām tāllēcējām un septiņcīņniecēm Aiga Grabuste.

Savukārt LVS ar „Daugavas” stadionu nevarēja nedēļu apsēsties pie sarunu galda un vienoties, kas un kā maksās par vieglatlētu treniņiem. Tā vietā, lai panāktu kādu risinājumu, abas puses apmainījās savstarpējiem pārmetumiem un formālām vēstulēm.

Zālītis nu Kasjauns.lv teica, ka visas domstarpības ar „Daugavas” stadionu ir atrisinātas un LVS maksās par olimpiešu treniņiem, kaut valsts tos turpmāk atteikusies dotēt: „Kaut arī dotācijas šim mērķim no ministrijas puses pašlaik ir absolūta nulle, mēs stadionam samaksāsim un arī turpmāk maksāsim par olimpiešu treniņiem. Sameklēsim līdzekļus citās budžeta sadaļās, kaut ar to būs mazāk naudas citiem mērķiem”.

Te jāpiebilst, ka situācija izvērtusies visai dīvaina. Stadions ir IZM pārvaldībā un LVS caur Olimpisko komiteju dotācijas arī saņem no IZM.

Elmārs Barkāns/Foto: Edijs Pālens/LETA

Citi šobrīd lasa

"Nekad stulbās diētas neesmu ievērojusi" - jeb atklāti par to, kā ēd supermodeles 2
40 gadu vecumā viņš nolēma: turpmāk sekošu savai sirdij. Kas patiesībā ir bestselleru "alķīmiķis" Koelju 12
Itālija izmisumā – izmirst mazie ciemati, pilsētu mēri gatavi maksāt lielu naudu tiem, kas tur gribētu dzīvot 65
Skatīt visus komentārus